NovinkyU-12

Deváté kolo Interligy mladších žáků

Kluci si v Ostravě zahráli s Baníkem a Slováckem

K 9. kolu Interligy odcestovali kluci do Ostravy, kde sehráli zápas s místním Baníkem a Slováckem, které v tomto kole nahradilo Barcu Budapešť.
FC Slovácko – AC Sparta Praha U13 1:5 (0:3)
Branky: Pospíšil, Heisig, Azaka, Krejčí, Hrdlička.
Baník Ostrava – AC Sparta Praha U13 5:2 (4:0)
Branky: Švec z pen., Azaka.
V prvním zápase proti Slovácku jsme se dostali už ve 2. minutě do vedení. A to, když jsme donutili agresivním napadáním Slovácko do chybné rozehrávky před vlastní brankou a Pospíšil propálil vše, co mu stálo v cestě. Tento gól nám velmi pomohl do dalšího průběhu zápasu. Byli jsme velmi aktivní, dobře se pohybovali a Slovácko jsme přehrávali rychlou kombinační hrou. V průběhu poločase přidali branky ještě dalekonosnou střelou Heisig a po krásné přímočaré akci Azaka. Ve druhém poločase, po naší čtvrté vstřelené brance Krejčím, jsme na chvíli polevili a soupeře jsme tím dostali do hry. V závěru utkání ale ještě přidal krásnou křižnou střelou Hrdlička další branku a završil tak skóre na 5:1.
Do následného utkání s domácím Baníkem jsme nevstoupili dobře. I přes časté držení míče jsme se nemohli přes dobře hrající Baník prosadit. Naopak to byl Baník, který šel v 10. minutě po rohovém kopu a naší hrubé obranné chybě do vedení. Ve 12. minutě po našem chybně rozehraném rohu a rychlém protiútoku soupeře to bylo už 2:0 a za další dvě minuty 3:0. To, když jsme přihráli přímo na nohu soupeřova útočníka, který měl před sebou prázdnou branku. V závěru poločasu jsme ještě po podobné situaci dostali čtvrtý gól. Druhý poločas jsme to byli my, kdo byl aktivnější a Baník jsme přehrávali. Ve dvou šancích v úvodu poločase jsme byli ještě nepřesní. Ve 12. minutě už to vyšlo. Švec prošel dravě do vápna, byl faulován a penaltu sám proměnil. Velmi aktivně jsme pokračovali i nadále, za což jsme byli odměněni druhou brankou, kdy Holinka s Azakou svým napadáním donutili do chyby domácího brankáře a druhý jmenovaný propálil do sítě odražený míč. I nadále jsme se dostávali do šancí. Žádnou z nich jsme však už neproměnili, ale naopak ještě v závěru po malém důrazu ve vlastním pokutovém území inkasovali pátý gól.
Deváté kolo zhodnotil hlavní trenér kategorie Matyáš Kudela: „Jsem moc spokojený s výkonem hráčů proti Slovácku. I přes lehký výpadek ve druhém poločase jsme soupeře přehráli, výborně jsme se pohybovali a mohli vstřelit ještě minimálně dva góly. Proti Baníku to byl pravý opak. Začali jsme až moc „profesorsky“, nevypořádali jsme se s agresivitou soupeřových hráčů, hráli pomalu a soupeř nám zaslouženě odskočil až na rozdíl čtyř gólů. I přes zlepšení výkonu ve druhém poločase jsme už ale skóre dotáhnout nezvládli. Ani bychom si to za tento výkon nezasloužili. Hrát pouze 30 minut proti takovému soupeři nestačí.“
AC Sparta U13: Schütz – Dresler (Makovský), Hybler, Heisig (Man), Nespěšný – Švec, Pospíšil (Vondrášek), Forejt (Krejčí), Klečar (Hrdlička) – Azaka, Holinka
FC Slovácko – AC Sparta Praha U12 2:1 (0:0)
Branka: Hrodek.
Utkání zhodnotil hlavní trenér kategorie Jaroslav Vavříček: „V prvním poločase byl soupeř lepší, rychlejší, dobře řešil situace 1v1 a často se dostával do zakončení. V těchto momentech nás podržel gólman Hruška. My jsme nedokázali držet míč, často jsme se ho zbavovali nákopem nebo ho vlastní zbrklostí a nepřesností ztratili. Ve druhém poločase se naše hra postupně zlepšovala, ale Slovácko dál hrálo velmi pěkný fotbal a zaslouženě se dostalo do dvoubrankového vedení. Až v posledních 10 minutách zápasu jsme začali být mnohem aktivnější a odvážnější, soupeře jsme zatlačili a začali si vytvářet vyložené příležitosti. Po individuálním průniku snížil Hrodek, následovaly další velké šance a závary před brankou Slovácka, ale vyrovnat se nám již nepodařilo.“
Baník Ostrava – AC Sparta Praha U12 2:1 (0:1)
Branka: Kronberger.
Utkání zhodnotil hlavní trenér kategorie Jaroslav Vavříček: „První šanci zápasu si vytvořili domácí. Po zbytek poločasu jsme byli my aktivnějším týmem, přehrávali jsme soupeře a vytvořili si celou řadu velkých šancí. Bohužel jsme proměnili jen jednu jedinou. Druhý poločas začal ve stejném duchu. Postupně však naše hra upadala, díky častějším ztrátám míče ve středu hřiště. Po jedné z nich soupeř vystřelil z dobrých 25 metrů a k překvapení všech skončil míč v naší brance. Od této chvíle se na hřišti spíš válčilo, než hrál fotbal a nepřidal tomu ani velmi nepřesný rozhodčí. Osm minut před koncem jsme inkasovali druhý gól ze závaru po rohovém kopu domácích. Po inkasované brance jsme vrhli síly do útoku, ale z několika slibných příležitostí se nám již další branku vstřelit nepodařilo.“
AC Sparta U12: Hruška, Kropík, Květoň, Kronberger, Havrlík, Holoubek, Šimeček, Tichý, Hamerník, Hrodek, Faltus, Muller, Schejbal, Černý.