NovinkyU-12

Kategorie U12 a U11 podlehly o rok starším Budějovicím

Kluci se vracejí z Budějovic bez bodu

Dynamo České Budějovice patří do špičky skupiny A v České lize žáků. I tak odjela Sparta s o rok mladším týmem. Zápasy to byly oba vyrovnané. Starší kluci se dostali do vedení, které ale s fyzicky vyspělejším soupeřem neudrželi a po krásném, ale těžkém zápase, prohráli 3:5. Mladší se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět. I přes prohru kluci předvedli bojovný výkon a na hřišti nechali vše, za což sklidili i pochvalu od trenérů.
Dynamo České Budějovice U13 – AC Sparta Praha U12 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky: 5. Koloničný, 22., 55. Malík, 29., 74. Vančata – 8., 15. Topič, 80. Hroník z pen.
AC Sparta: Jakisch – Pospíšil, Amler, Jeřábek – Čáp, Kotíšek M., Kotíšek V., Tomáš, Střeska, Dýcka, Hroník – Jandovský, Topič, Holinka, Štěpánek
Utkání zhodnotil hlavní trenér kategorie Matyáš Kudela: „Do zápasu jsme vstoupili skvěle a už v 16. min. vedli 2:0 po krásných, rychlých a přímočarých akcích. Poté jsme soupeři zbytečnými chybami darovali dva góly a začali k zápasu přistupovat bojácně. Druhou třetinu jsme byli až příliš pasivní a těžko jsme se vyrovnávali s důrazem fyzicky vyspělejších protihráčů. Poslední třetinu jsme přidali na agresivitě a důrazu, byli sebevědomější při práci s míčem a závěr zápasu byl odehraný správně, jako prvních patnáct minut zápasu. Mrzí mě hlavně fakt, že se naši hráči těžko vyrovnávali s důrazem protihráčů a v některých situacích s míčem byli až moc bojácní.“
Dynamo České Budějovice U12 – AC Sparta Praha U11 6:5 (2:4, 1:1, 2:1)
Branky: 3., 17. Filip, 15. Dolejší, 19., 84. Mašata, 41. Čepek – 22. Kos, 24., 64. Forejt, 35. Švec, 88. Man.
AC Sparta: Schütz, Budnik, Čech, Dresler, Forejt, Heisig, Klečar, Kos, Kubíček, Man, Nespěšný, Šebrle, Švec, Zuskin.
Utkání zhodnotil hlavní trenér kategorie Aleš Vytlačil: „Narazili jsme na výborně připravené družstvo, které bylo po fotbalové stránce určitě nejlepším soupeřem od začátku sezony, v rámci žákovské ligy U12. Naše hra v tomto zápase vyrostla, právě s kvalitou Budějovic a k vidění byl, z mého pohledu, vynikající fotbal. Naše kluky podmínky utkání vybičovaly k velmi dobrým výkonům a já tak mohl být s předvedenou hrou spokojen. Starší soupeř byl přeci jen o tu jednu branku dál a zaslouženě tak zvítězil.“