NovinkyU-16

Moudrý a Wölfl skórovali za reprezentaci

Česko U16 se představilo na Memoriálu F. Harašty

Reprezentační výběr do 16 let se během uplynulých dnů zúčastnil Memoriálu Františka Harašty, kde absolvoval čtyři zápasy s o rok staršími soupeři. Neztratila se v nich ani čtveřice našich hráčů.
Trenér reprezentace Jiří Žilák nominoval na tento turnaj i čtyři sparťany: Ondřej Penxa, Lukáš Moudrý, Šimon Wölfl a Matyáš Poturnay, který vedl výběr z pozice kapitána.
Klání se hrály na 2x25 minut. V základní skupině hráči absolvovali tři zápasy. S Baníkem Ostrava i Zbrojovkou Brno dosáhli jednoznačné vítězství 5:0 a o postup do finále si to rozdali se sparťanskou sedmnáctkou. Vyrovnaný duel nakonec zvládl lépe národní tým a čekal ho boj o celkový triumf.
Česko U16 – FC Baník Ostrava U17 5:0 (3:0)
Matyáš Poturnay odehrál celý duel.
Šimon Wölfl nastoupil v základní sestavě, absolvoval 39 minut a ve 24. minutě se gólově prosadil.
Lukáš Moudrý začal od úvodu a na hřišti strávil 42 minut. V 10. minutě zvyšoval na 2:0.
Ondřej Penxa odehrál 39 minut.
Všichni čtyři sparťané odehráli v tomto zápase druhý poločas a do statistik se nijak nezapsali.
AC Sparta Praha U17 – Česko U16 0:1 (0:1)
Šimon Wölfl a Lukáš Moudrý absolvovali poslední desetiminutovku.
Ondřej Penxa a Matyáš Poturnay nenastoupili v souboji proti svému mateřskému klubu.
Ve finále se tým Česka do 16 let setkal s Plzní. Do tohoto důležitého souboje o celkové prvenství zasáhli všichni naši hráči v základní sestavě. Utkání rozhodl jediný gól ve prospěch Plzně a reprezentace obsadila na jubilejním 20. ročníku turnaje druhou příčku. Ve srovnání s uplynulým rokem si tak polepšila umístění o jednu pozici.
FC Viktoria Plzeň U17 – Česko U16 1:0 (0:0)
Matyáš Poturnay odehrál celý finálový zápas.