ReportážeŽeny A

Remíza v derby žen

Sparťanky srovnaly v poslední minutě

Sparťanky ve 12. kole 1. ligy žen remizovaly na hřišti Slavie 3:3. Ačkoliv většinu zápasu prohrávaly, v poslední minutě trefila remízu Tereza Kožárová. Na derby si do Horních Měcholup našlo cestu celkem 1050 diváků.
Hned od začátku se s góly roztrhl pytel. V 6. minutě Kateřina Svitková ze středu pole vyslala dopředu Michaelu Khýrovou a ta poslala domácí do vedení – 1:0.
Sparta srovnala za dvě minuty. Slávistická brankářka Nicole Bryscejnová rozehrála přímo na Barboru Polcarovou a ta její chybu potrestala – 1:1. Za další tři minuty dlouhý míč od stoperky Lucie Bendové našel opět na levém křídle Michaelu Khýrovou a té se halfvolejem podařilo propálit Zuzanu Kožurikovou - 2:1.
Po dvaceti minutách hry už měla Michaela Khýrová na kontě hattrick, když dostala hodně prostoru, v pokutovém území obešla kličkou i hostující stoperku Petru Bertholdovou a ani vyběhnutí brankářky Kožurikové už nestačilo - 3:1.
Bláznivý úvod zápasu vyvrcholil ve 23. minutě, když míč do vápna od Barbory Polcarové brankářka Bryscejnová vyrazila ideálně proti noze Lauren Chang, která měla lehkou pozici a snížila - 3:2. Poté se duel více uklidnil a za tohoto stavu se šlo v poločase do kabin.
Druhý poločas byl opakem toho prvního, na gól to dlouho nevypadalo. Až v poslední minutě zahrávala Eliška Sonntagová rohový kop, na míč si vyskočila nehlídaná Tereza Kožárová a přesnou hlavičkou vyrovnala – 3:3. Navíc v úplném závěru se na branku Slavie snášel vysoký balon od Anny Dlaskové a Slavii od inkasování zachránilo břevno, jinak mohla být dokonána otočka.
Do konce základní části ligy nyní zbývají dvě kola. Vede Slavia s 34 body, druhá Sparta má na kontě 29 bodů. V příštím utkání hostí sparťanky doma Plzeň.