NovinkyU-10

U10 se dvěma prvenstvími na turnajích

Triumfy v Mladé Boleslavi a na Strahově

Ve středu 28. září se desítka představila na dvou turnajích. Jeden z nich se konal v Mladé Boleslavi a druhý na Strahově. V obou případech jsme si počínali velmi dobře a těšili jsme se ze zisku zlatých medailí.
Mladá Boleslav
Této akce se zúčastnilo 16 klubů, které byly rozděleny do dvou základních skupin. V této fázi si týmy změřily síly se všemi mužstvy ve skupině a poté následovaly souboje o umístění podle tabulkového postavení.
Utkání se hrály 17 minut s pěti hráči v poli plus brankář. Ve skupině se nám dařilo a s výjimkou zaváhání s Mladou Boleslaví, jsme vyhráli všechna ostatní klání.
AC Sparta Praha – FC MAS Táborsko 11:0
Ve skupině jsme tak obsadili první místo, což znamenalo přímý postup do boje o vítěznou trofej.
Finále:
AC Sparta Praha – Jihočeská fotbalová akademie 2:0
Ve finále jsme zvítězili dvoubrankovým rozdílem a zaznamenali jsme tak celkový triumf na turnaji.
Spartu reprezentovali tito hráči: Jirk, Lechner, Kult, Bocchetti, Miramand, Haller, Čagánek, Phan, Hroník, Kadlec.
Konečné pořadí:
  1. AC Sparta Praha
  2. Jihočeská fotbalová akademie
  3. SK Slavia Praha
  4. FK Mladá Boleslav
Trenér Pavel Sulek hodnotí účast svého týmu: „Jsem strašně rád, že si držíme aktuálně tzv. "lauf". Ukazujeme, že jsme silní na míči, předvádíme sebevědomé výkony a kluci kombinačně i individuálně působí velmi dobře. Na dnešním turnaji to bylo obzvlášť náročné, protože i přes velmi kvalitně obsazený a organizačně skvěle zvládnutý turnaj, celý den hustě pršelo, tráva v druhé polovině akce připomínala spíš bahňák a hřiště bylo postaveno spíše na 4+1 pro U8 – i přes to si s tím kluci poradili velmi dobře a zaslouženě si vykopali 1. místo.“
Bohemia Soccer Cup
Druhým turnajem ve stejný den byl Bohemia Soccer Cup na Strahově, kde sparťané startovali proti o rok starším soupeřům.
Ve skupině jsme úspěšně zvládli všechny překážky, díky čemuž jsme postoupili do semifinále z první příčky.
AC Sparta Praha – Roudnice 7:1
Ve vyřazovací fázi jsme předvedli dominantní výkony a po jednoznačných vítězstvích jsme obsadili 1. místo.
Na 8. ročníku turnaje nás reprezentovali: Seďa, Macháček, Sommer, Karas, Pantie, Kisel, Červený, Prokop, Pertlík, Poláček.
Úspěšnou akci podtrhl Samuel Sommer, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.