Nicolae Stanciu
#7
82’
GÓÓÓÓÓÓÓÓL

Tak tohle už VAR nezruší! Fantastická průnikovka Dočkala, Tetteh si pak pohrál se slávistickou obranou, jednoho ze stoperů posadil na zadek a poslal nechytatelný pod břevno.

81’

#22
76’
Strřela Bořila

Slavia oblíhala naše vápno a všechno skončilo střelou Bořila, který měl ve vápně dost prostoru. Mířil ale úplně mimo.

75’

Petar Musa
Petar Musa
#33
Stanislav Tecl
#11
71’
|

# 10 Bořek Dočkal

Karta - Bořek Dočkal
68’
Šance Masopusta

Tohle byla zajímavá slávistická možnost. Po centru zleva hlavičkoval Tecl, míč před brankou proplachtil těsně nad hlavou Masopusta. Ten ho netrefil a balon skončil v zámezí.

67’
Počet diváků

19376 Sinobo Stadium | 08.03.2020 18:27:41
Tak nic, VAR zasáhl

Branka bohužel neplatí, rozhodčí kvůli faulu Tetteha branku odvolal.

58’
GÓÓÓÓÓÓÓÓL

Tak to je parádní odpověď na slávistický tlak! Tetteh zvládl těžký souboj s vybíhajícím Kolářem, obhodil si ho a pak do prázdné branky zakončil. Jdeme do vedení!

58’
Střela Stancia

Stanciu si udělal prostor ve vápně kolem Štetiny a vypálil kroucenou střelu na zadní tyč. Míč ale skončil vedle branky.

57’

Georges Mandjeck
#40
Ladislav Krejčí
#37
52’
Obrovský tlak Slavie

Domácí teď mají obrovský tlak! Po sérií rohu se po jednom z centrů od praporku opřel z voleje do míče krásně Ševčík, Heča ale předvedl famózní zákrok a míč vyrazil.

50’
Olayinkův pokus

Hned po pauze přilétl do vápna centr směrem k Olayinkově hlavě, toho ale důrazně bránil Štetina a nedovolil mu zakončit.

47’

0 : 0
45:00
Tlak Sparty přerušen kouřem

Sparťani měli tlak, v závěru poločasu ale domácí fanoušci odpálili pyrotehcniku a celý stadion je teď zahalen v kouři a nehraje se.

45’
Rána Masopusta

Slavia teď mohla jít do vedení. Masopust si před vápnem zpracoval míč a z halfvoleje vypálil pod břevno. Heča se vytáhl a míč vyrazil na roh, z něj už nebezpečí nehrozilo.

38’
Stanciova střela

Slávisté rychlé přešli celé hřiště po sparťanské standardce a docela osamocený ale z úhlu ve vápně zakončil Stanciu. Heča neměl problém.

34’
|

# 9 Peter Olayinka

Karta - Peter Olayinka
33’
|

# 19 Lukáš Štetina

Karta - Lukáš Štetina
30’
Masopust přečekal centr

Frýdek podklouzl a Masopust se hnal po své pravé straně. S centrem ale váhal příliš dlouho a Hložek ho zblokoval.

28’
Centr Traoreho

Slávisté to zkoušeli zleva, centr Traoreho ale prolétl nikým netečovaný naším vápnem.

26’
Střela Hložka

Sparta se nebojí hrát a je to dobře! Po akci Frýdka s Dočkalem teď z hranice vápna zakončil Hložek! Jeho rána mířila těsně vedle.

22’
Hložek ve vápně

Další náznak sparťanské šance, ve vápně s míčem kouzlil Hložek, nadvakrát ale přihrávkou nenašel nikoho ze spoluhráčů.

18’
Šance Tetteha!

Ve čtrnácté minutě měla Sparta první šanci. Po přímém kopu po faulu na Dočkala poslal na Koláře střílený centr Hložek, brankář ho vyrazil na hranici vápna, odkud pálil Tetteh. Jeho rána ale neprošla.

14’
Zatím bez šancí

Zatím se hraje utkání, v němž nikdo nechce udělat první chybu. K vidění je hodně soubojů, šance ale chybějí.

12’
|

# 37 Ladislav Krejčí

Karta - Ladislav Krejčí
10’
Další náznak

Sparta se znovu tlačila dopředu, přihrávku Plavšiće na Tetteha domácí odklidili do zámezí.

6’
Náznak i od slávistů

Slávisté se teď tlačili do vápna Sparty, celou situace obětavým skokem pod nohy soupeře vyřešil Ladislav Krejčí. To je ono!

2’
První aktivita směrem dopředu

Sparta začala aktivně, Tetteh byl ale po přihrávce Hložka v ofsajdu.

2’

Nástup

Oba týmy právě nastupují na trávník a 295. derby za pár okamžiků začne!

Rozcvička

V Edenu brzy začne rozcvička obou týmů samotné utkání začne v 17:00!

Přenosy

Kromě našeho textového přenosu můžete sledovat zápas na O2 TV sport anebo v podobě audiokomentáře na live.sparta.cz!

Čekání na výhru

Na vítězství v derby čekáme už od března 2016. Prolomíme dnes dlouhý půst, který trvá už devět zápasů?

Slávisté

Slavia sice v týdnu před zápasem avizovala, že ji trápí zdravotní problémy, ale dnes podle očekávání nastupuje v nejsilnější sestavě, i s uzdravenými Bořilem a Takacsem.

Sestava

Ve sparťanské sestavě v Edenu chybí David Moberg Karlsson, který je ve Švédsku s manželkou a očekávají narození potomka. Na hřišti ho tak nahradí Plavšić, jinak se vítězná sestava ze zápasu s Baníkem nezměnila.