NovinkyWU-17

Výhry s Plzní a Zaječicemi

Dorostenecké áčko i béčko bralo o víkendu tři body

V sobotu se naše dorostenky vydaly na ligový zápas do Plzně. Sparťanky šly do zápasu s velkou motivací vrátit Plzni pohárové vyřazení. A to se jim podařilo. Zásluhou gólů Balázsové, Trachtové a Stibůrkové porazily sparťanky Viktorku 3:1 a odvezly si z Plzně všechny tři body.
Hodnocení trenérky Ivy Mocové: „K dalšímu utkání se zajíždělo do Plzně. Odhodláni vrátit Plzni vyřazení z poháru bylo znát už od první minuty. Z holek bylo opravdu cítit, že chtějí vrátit Plzni porážku. Na první šanci se nečekalo dlouho, hned ve třetí minutě Trachtová uvolnila Balázsovou ale ta ještě přestřelila. Pak opět samostatný průnik Balázsové neskončil gólem. Ve dvanácté minutě se rozjela akce po trase Hotovcová, Krůtová, Trachtová, která si poradila s hráčkou Plzně a předložila Balázsové a ta již skórovala. Pak se zaskvěla Harantová excelentním zákrokem a tým podržela. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro nás.
V kabině se řeklo, že Plzeň nebude nic měnit, stále nakopávané míče a souboje, Naše obrana, která nastoupila poprvé ve složení Jakubů, Hotovcová, Horešovská a Šumná, pracovala velmi dobře. Další gól přišel v 81. minutě, kdy skórovala Trachtová. Jedno zaváhání týmu potrestala Plzeň snížením. Ale naše holky si šly za vítězstvím a hned za minutu se radovaly z gólu Stibůrkové. Celý tým zaslouží pochvalu.“
1. liga dorostenek, 17. kolo
FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 1:3 (0:1)
Branky: 82. Kynclová – 12. Balázsová, 81. Trachtová, 83. Stibůrková
Sestava Plzně: Žižková – Šotová, Kozlíková, Navrátilová, Košiková, Kynclová, Tvrdíková, Antony, Kadlecová, Rancová, Herbrychová
Sestava Sparty: Harantová – Trnovcová, Horešovská, Krůtová, Hotovcová, Jakubů, Balázsová, Stibůrková, Trachtová, Oudránová, Šumná
Dorostenecké béčko přivítalo v Satalicích Sokol Zaječice. Zápas byl jasně v režii Sparty, která se na konci mohla radovat z vysoké výhry 17:0.
Komentář trenéra Karla Truksy: „V neděli hostily juniorky B soupeře ze Zaječic. Od úvodního hvizdu sparťanky dominovaly a byly vidět pěkné kombinační akce zakončené brankami. V utkání opět fungovala spolupráce hráček z WU-15 a holek z juniorky. Výsledek je jednoznačný ale velký respekt k trenérům a hráčkám ze Zaječic.“
2. liga dorostenky Čechy, 18. kolo
AC Sparta Praha – Sokol Zaječice 17:0 (8:0)
Branky: Michálková 4, Lopatová 3, Truksová 2, Koblihová 2, Drbohlavová 2, Rampasová, Svobodová, Matoušová, Váňová
Sestava Sparty: Žilová – Michálková, Rampasová, Šumná, Lauková, Svobodová, Matoušová, Truksová, Havlíčková, Koblihová, Fischerová