FORTUNA:LIGA, 27. kolo
3 : 0
FK Teplice
  • 21’ Libor Kozák Kozák
  • 26’ Guélor Kanga Kanga (P)
  • 40’ Libor Kozák Kozák
  • goal 21
90’

3 : 0
Konec 2. poločasu

3 : 0
Druhý poločas skončil
90:00
Karabcův pokus

Frýdek ve vápně našel Karabce, ten byl úplně volný. Asi to šlo řešit jednodušeji než obstřelovat Grigara, míč skončil nad brankou.

88’
Rána Trávníka

Michal Trávník je po svém příchodu na hřiště hodně aktivní, teď se odhodlal k ráně z dvaceti metrů, ale přestřelil.

85’

Igor Paradin
#45
Matěj Hýbl
Matěj Hýbl
#19
82’

Benjamin Tetteh
#30
Libor Kozák
Libor Kozák
#18
79’

Matěj Radosta
#35
Patrik Žitný
#7
77’

David Moberg Karlsson
#7
Bořek Dočkal
#10
70’
Kangův pokus

Ránu gabonského záložníka vyrazil pohotový Grigar.

69’
Pokus Žitného

Teplice mohli korigovat skóre. Čerstvý Moulis zleva odcentroval a našel Žitného, jeho zakončení z první zblízka lapil Heča.

64’

Pavel Moulis
#10
Jakub Mareš
Jakub Mareš
#11
64’

David Černý
David Černý
#26
Daniel Trubač
#20
64’

Michal Trávník
#25
Ladislav Krejčí
#37
63’
|

# 37 Ladislav Krejčí

Karta - Ladislav Krejčí
62’
Tutovka Krejčího

Ladislav Krejčí měl obrovskou šanci. Přímý kop rozehrál Frýdek, našel ve vápně právě Krejčho a ten mohl zakončit zblízka. Bylo to ale slabé.

61’
Střela z dálky

Dalekonosná střela Krejčího skončila vedle branky.

55’
Kozákova šance

Po přestávce přišel na hřiště Hanousek a hned málem připravil gól. Po straně utekl teplické obraně a nacentroval před branku, kde byl Kozák. Ten si ale míč nezpracoval dobře a do odkryté sítě nezakončil.

49’

Andreas Vindheim
#32
Adam Hložek
Adam Hložek
#20
45’

Matěj Hanousek
#15
#7
45’

3 : 0
45:00
Další obrovská šance

Ženeme se za dalším gólem! Po přihrávce zprava pustil Hložek krásně míč na Dočkala, který vypálil. Branku ale těsně minul.

45’
Hložek zakončení

Adam prošel do vápna a sám se taky rozhodl zakončit. Jeho pokus ale mířil mimo branku.

44’
Zase Libor!

Dominantní výkon domácích stvrdila 41 minuta. Po povedeném centru do vápna se míč snášel ke Kozákovi, dřív u něj ale byl padající Grigar. Ten ho ale vyrazil opět jen do míst, kde byl připravený Kozák a ten i tentokrát míč přesměroval do sítě.

41’

Karta - Tomáš Kučera
40’
Střela Hancka

Další pěkná sparťanská akce. Hložek vybojoval zdánlivě ztracený míč, předal Dočkalovi a ten před vápno nabídl míč do kroku nabíhajícímu Hanckovi. Slovenský obránce vypálil pravačkou po zemi, míč byl sražen mimo.

36’
Tutovka Karlssona

Sparta pokračuje v ofenzivní hře. Karlsson dal doleva na Frýdka, který si naběhl až k brankové čáře a poslal ostrý centr. Před Grigarem na odražený míč číhal Karlsson, bohužel balon netrefil dobře a branku vysoce překopl.

34’
Výborný Krejčí

Tohle byla velká šance Teplic, Řezníček si udělal prostor ve vápně a už už zakončoval. Jenže do střely mu nohu zezadu strčil Krejčí a situaci zachránil.

28’
Kanga suveréně

Guélor Kanga penalty umí a teď to potvrdil. Grigara poslal doprava, míč kopl do leva a vedeme o dva.

26’

Penalta!

Kanga šel sám na Grigara, ten ho vychytal. Míč se odrazil ke Kozákovi, který Grigarovi hodil kličku, vynutil si faul a kopeme penaltu.

24’
Góóóól

Na Letné se objevil přízrak Davida Lafaty, takové branky míval rád! Dočkal vypálil zpoza vápna, Grigar míč vyrazil ale jen před sebe, kde byl připravený Libor Kozák. Ten ve skluzu uklidil míč do sítě a jdeme do vedení!

21’
Libor Kozák

1 : 0
background 21’
Nepovedený brejk

Sparťani sebrali hostům míč na polovině hřiště a rázem šli ve čtyřech dopředu. Karlsson mohl zakončit sám před Grigarem, ale míč mu v kritické chvíli odskočil.

20’
Další Kozákova šance

Tak tohle je velká škoda. Kanga chytrou průnikovou přihrávkou našel ve vápně Dočkala, ten ještě nabízel před branku Kozákovi. Těsně před ním ale míč odpálil jeden z teplických.

19’
Závar v hostujícím vápně

Sparta jasně diktuje tempo hry, teď několikrát přilétly centry do vápna z obou stran. Zatím nenašli nikoho ze sparťanů.

13’
Kanga rána

Po dalším faulu teplických jsme rychle rozehráli a ke střele ze třiceti metrů se pak odhodlal volný Kanga. Tentokrát to ale nebyl povedený pokus.

9’
Obrovská šance Kozáka

Sparta teď měla vyloženou šanci! Po centru z přímého kopu ve vápně hlavičkoval Krejčí směrem ke Kozákovi. Ten z blízkosti zakončil, branku ale těsně netrefil.

8’
Karlsonova snaha

Sparta se tlačila dopředu po levé straně přes Karlssona, který se dostal až do vápna. Při souboji o míč mezi dvěma teplickými ale byl až příliš důrazný a fauloval.

6’
Zlokovaný pokus Krejčího

Ladislav Krejčí se dostal k ráně ze střední vzdálenosti, ta ale byla zblokovaná na roh, ze kterého nic nebylo.

4’

Studio na Instagramu

Na Instagramu můžete od 19:20 sledovat předzápasové vysílání, jehož součástí bude soutěž o dres i živý přenos rozcvičky a nástupu na hřiště.

Sestava

Ve sparťanské sestavě musel trenér Kotal udělat změnu v podobě nahrazení Štetiny Costou, protože slovenský stoper má čtyři žluté karty. Tetteha na hrotu útoku nahrazuje Kozák.

Začátek přenosu

Hezký den, vítejte u textového přenosu ze zápasu 27. kola FORTUNA:LIGY, Sparta hostí Teplice.