#13
Lukáš Masopust
#28
87’

Z brejku zahrozila Slavia, Tecl to zkoušel kroucenou střelou na zadní tyč, ale minul.

84’
|

# 28 Lukáš Masopust

Karta - Lukáš Masopust
78’

Martin Frýdek
#17
David Moberg Karlsson
#7
70’
|

# 37 Ladislav Krejčí

Karta - Ladislav Krejčí
67’
|

# 7 Nicolae Stanciu

Karta - Nicolae Stanciu
67’

Podruhé zazvonila naše branková konstrukce. Štěta nešel do hlavičkového souboje s Teclem a míč po jeho hlavě šel od břevna do země a ven!

65’

Benjamin Ibrahim Traore
#27
Tomáš Holeš
Tomáš Holeš
#3
62’

Teď pohrozila i Sparta! Karlsson pronikl do domácí obrany a napříč vápnem dával balon, který ovšem nikdo ze sparťanů nenašel.

58’

Další obrovská šance Slavie. Zleva letěl míč do vápna, Masopust zakončil a Hancko balon odvracel z brankové čáry.

51’

Po rohovém kopu se ke střele uvnitř vápna dostal Masopust a mířil k tyči, Heča ale u ní včas byl.

48’
|

# 18 Libor Kozák

Karta - Libor Kozák
46’

Libor Kozák
Libor Kozák
#18
Benjamin Tetteh
#30
46’

0 : 0
45:00

Slávistická obrana je v těchto chvílích až nečekaně otevřená, do dalšího brejku utíkal Karlsson. Jeho zasekávačku před vápnem ale domácí vystihli.

39’

A třetí šanci v krátkém čase pak měl zase Tetteh. Po pasu Karlsson postupoval na Koláře ze strany, branku ovšem vysoko přestřelil.

37’

Prakticky vzápětí rozjel Hanousek protiútok, přihrál Tettehovi, ten mu míč na roh vápna vrátil a Hanousek pálil. Jeho dobrý pokus vytěsnil Kolář.

32’

Velká šance Sparty! Tetteh vystihl chybnou rozehrávku a postupoval na Koláře. Po pravé i levé straně měl možnosti komu přihrát, rozhodl se ale střílet. Do rány mu skočil Frydrych a schytal to tvrdě do hlavy.

31’
|

# 10 Bořek Dočkal

Karta - Bořek Dočkal
29’
|

# 18 Jan Bořil

Karta - Jan Bořil
28’
|

# 19 Lukáš Štetina

Karta - Lukáš Štetina
27’

Teď jsme zase Slavii zatlačili sérií rohových kopů, šance z tohonevzešla.

22’

Po rohu hlavičkoval pod břevno Tecl, Heča vytáhl míč nad branku.

18’

Z přímého kopu střílel na Heču Stanciu, sparťanský brankář míč vychytal.

16’

Slavia má navrch. Další velkou šanci zakončil střelou z hranice vápna Coufal, jeho dělovka narazila do břevna Hečovy branky.

14’

První obrovská šance zápasu! Stanciu oslovil za sparťanskou obranou Tecla, ten ještě ve výhodnější pozici před brankou našel Masopusta. Než ale stihl slávista vypálit, byl u něj ve skluzu a míč mu vypíchl.

7’

Poprvé v zápase s bolestivým výrazem také Stanciu, už se ale zvedl a pokračuje ve hře.

6’

Sparta začala aktivně, před vápnem se o střelu pokusil Tetteh. Míč byl zblokovaný, Benji s bolestí v obličeji zůstává na trávníku.

3’

Přenos

Zápas můžete v přímém přenosu sledovat na O2 TV sport! Začínáme v 18:00.

Výhra po deseti zápasech?

Desetkrát v řadě jsme nedokázali v derby zvítězit, naposledy se nám to povedlo před čtyřmi lety. Klapne to dnes a pokazíme sešívaným oslavy titulu?

Sestava

Soupeř poslal na hřiště nejsilnější možnou sestavu, chybí jen Kúdela a vykartovaný Musa, a podobně to udělal trenér Václav Kotal. Ten ovšem jen na lavičce nechal Libora Kozáka, bojujícího o korunu krále střelců. V základu nastupuje Tetteh.

Začátek přenosu

Hezký den, vítejte u textového přenosu z 296. derby proti Slavii. Dnešní zápas ukončí sezonu 2019/2020.