Ligová fotbalová asociaceFORTUNA:LIGA

K začlenění se

Chceme, aby všichni měli stejnou možnost být součástí sparťanského národa a aby se všichni u nás cítili jako doma. Každý fanoušek je součástí jedné velké rodiny, která se neustále rozrůstá.

Sparta bez bariér

Sparta se aktivně snaží vytvářet otevřené, přátelské a inkluzivní prostředí pro všechny členy společnosti prostřednictvím projektu Sparta bez bariér. Iniciujeme různé aktivity a projekty, které směřují k odstranění překážek a k podpoře všech jednotlivců. Na stadionu jsme zavedli bezbariérový sektor pro 15 vozíčkářů a jejich doprovodné osoby. Utkání se mohou zúčastnit také hostující fanoušci na vozíčku, pro které je k dispozici samostatný sektor.

Snažíme se zjednodušit nákup vstupenek pomocí SPARTA iD účtu a poskytujeme bezplatný audiopopisný komentář na každé domácí utkání pro nevidomé fanoušky.

Nabízíme také speciální prohlídky stadionu pro nevidomé a zrakově postižené fanoušky. Máme k dispozici asistenty a dobrovolníky z akademie klubu, kteří se starají o handicapované osoby během utkání.

Všem handicapovaným zájemcům se snažíme vycházet vstříc s jejich požadavky a pro tyto účely je zřízena speciální adresa bezbarier@sparta.cz.

#neRasismu!

Chceme, aby naši fanoušci vytvářeli co nejlepší atmosféru našim hráčům v rámci hodnot, které náš klub vyznává. Sparta se dlouhodobě vymezuje proti všem projevům rasismu. Rasismus na stadionu nechceme! Jednou ze základních hodnot klubu je respekt, včetně respektu k soupeři. Přejeme si soupeře porazit, ale zároveň respektujeme původ jeho hráčů i barvu jejich pleti.

My, sparťanky

Jako klub dbáme na to, abychom zde měli ke všem stejný přístup. Podporujeme ženský fotbal, kdy se například snažíme o rozvoj mladých sparťanek. Snažíme se také o propagaci ženského fotbalu jako takového, když jsme na Letné hostili derby žen a Ligu mistryň. Ženy podporujeme nejen co se fotbalu týče, ale také chceme, aby ženy měly stejné možnosti jako muži na manažerských pozicích.