Ligová fotbalová asociaceFORTUNA:LIGA

O akademii

Od roku 2017 fotbalový klub AC Sparta Praha pravidelně získává statut Klubové akademie (KA) podporovanou FAČR. Klučičí akademie je rozdělena na čtyři fáze: Fun fáze (U7-U9), Development fáze (U10-U13), Performance fáze (U14-U17) a Profi fáze (U19).
Od roku 2023 se Sparta pyšní rovněž statutem Dívčí akademie (WA). Mladé sparťanky jsou rozděleny do šesti věkových kategorií, od týmu do 7 let až po družstvo do 18 let. Zázemí dívčí akademie je v TC Strahov a ve Sportareálu v městské části Praha-Satalice.

Naše filosofie

Cílem akademie je připravit hráče po sportovní stránce tak, aby měli potenciál stát se členy A-týmu klubu, a to prostřednictvím systematického rozvoje všech složek sportovního výkonu. Zároveň klademe důraz na důležitost vzdělání a podporujeme celkový rozvoj hráčů i mimo fotbalové hřiště.
Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička

"Jako jeden ze svých hlavních úkolů v roli ředitele/ šéftrenéra Akademie ACS vnímám to, předávat své fotbalové a trenérské zkušenosti našim mladým hráčům i trenérům. Chci spolupracovat se všemi lidmi v akademii i celém klubu. Cílem nás všech by mělo být to, abychom společně vytvářeli takové prostředí a atmosféru, která bude napomáhat rozvoji a růstu našich mladých sparťánů. A to nejen po sportovní, ale i po lidské stránce. Z pozice šéftrenéra tzv. Profi fáze (kategorie U19), chci úzce spolupracovat s trenérem Janem Kopáňkem a celým trenérským štábem."

Život v akademii

Lokality

Akademie pro své potřeby využívá několik areálů, díky kterým všem hráčkám a hráčům nabízí to nejlepší prostředí pro jejich sportovní a vzdělávací rozvoj.
Strahov
Strahov

Tréninkové centrum na Strahově je zázemím pro sparťany od kategorie U7 až po seniorský A-tým. Sídlí zde také dívčí družstvo WU18 a v zimních měsících rovněž ženský A-tým a B-tým. Součástí strahovského areálu je 6 hřišť s přírodním a 2 s umělým povrchem, které využíváme kromě tréninků a zápasů také k realizaci projektů v podobě náborů či kempů. Akademie nabízí hráčům ideální podmínky nejen pro jejich sportovní rozvoj, ale také pro ten výchovně-vzdělávací, který tvoří důležitou součást naší filozofie. Adresa: Vaníčkova 2464, 169 00 Praha 6-Strahov

Mapa
Satalice
Satalice

Sportovní areál v Satalicích je domovem pro dívčí týmy WU7, WU9, WU11, WU13 a WU15. Fotbalistky zde mají k dispozici hřiště s přírodním i umělým povrchem. Náplň tréninků mladých sparťanek netvoří pouze fotbal, ale i všestranná pohybová příprava. Součástí areálu jsou také tenisové a beachvolejbalové kurty, víceúčelový kurt (nohejbal, malá kopaná, badminton) a restaurace. Adresa: U Arborky 397, 190 15 Praha-Satalice

Mapa