Ligová fotbalová asociaceFORTUNA:LIGA

eSports

Sparta eSports powered by ENTERPRISE

V září 2018 vstoupila Sparta jako první profesionální sportovní klub v České republice do světa eSports a založila herní sekci pro konzolovou hru FIFA. Zařadila se tím do společnosti klubů, které se v tomto oboru začaly angažovat jíž dříve - Manchester City, AS Řím, Ajax Amsterdam či Brondby Kodaň. Od října roku 2022 je Sparta eSports součástí přední esportové organizace ENTERPRISE.
Jan “Emerickson” Krupička
Jan “Emerickson” Krupička

Emerickson je jedním z nejsledovanějších českých herních streamerů konzolových her. Hru FIFA hraje pravidelně od ročníku 2002 a mezi jeho největší úspěchy patří 3. místo na turnaji V4 v Budapešti ve FIFA18, 1. místo ve třetím ročníku COOL ligy ve FIFA21 a zároveň je prvním eReprezentantem ČR, když se mu v roce 2021 podařilo vyhrát celou kvalifikaci. Je držitelem českého rekordu v počtu vítězství ve Weekend League, kdy dosáhl na 117 výher v řadě. Hráčem Sparta eSports se stal v lednu 2019.

Twitch
Martin “Caster” Štěpán
Martin “Caster” Štěpán

První FIFA, kterou hrál, byl ročník 2003. K hraní FIFA ho přivedl táta, se kterým hrál nejprve pro zábavu. Vše se změnilo v roce 2018, kdy se hře FIFA začal věnovat naplno. Za svůj největší úspěch považuje 2. místo na Superfinále iSport ligy v roce 2019 a 2. místo ve třetím ročníku COOL ligy ve FIFA21. Hráčem Sparta eSports se stal v lednu 2020.

Twitch
Dominik “Seron” Čermák
Dominik “Seron” Čermák

Seron se už v osmnácti letech stal jedním z historicky nejúspěšnějších českých hráčů. FIFU začal hrát od svých čtyřech let s tátou, na profesionální scéně se pak pohybuje od roku 2019. V roce 2022 získal titul mistra Česka a Slovenska vítězstvím v Guseppe MČSR Cupu. Mezi jeho další úspěchy patří například vítězství v eLize 2021 a dvě první místa z Logitech COOL Ligy 2020 a 2021. Zároveň je jedním z pilířů eReprezentace ČR. Hráčem Sparta eSports se stal v říjnu 2022.

Twitch
Jan “The Johny” Hradil
Jan “The Johny” Hradil

The Johny patří mezi nejvýraznější postavy českého herního streamu. Mezi největší úspěchy patří 2. místo na Mistrovství České a Slovenské republiky ve FIFA19, 4. místo na polském Mistrovství města Živec nebo 4. místo na prvním CZC.cz iSport Cupu. Hráčem Sparta eSports je od prosince 2018. Nyní se věnuje především tvorbě obsahu pro Sparta eSports.

Twitch