Ligová fotbalová asociaceFORTUNA:LIGA

K osobnímu rozvoji

Součástí sparťanské akademie je vzdělávání našich hráčů a hráček. Partnerské školy ACS jim vytvářejí ideální tréninkové podmínky, aniž by byly zanedbány školní povinnosti. Dáváme důraz na to, aby z našich hráčů a hráček nebyli nejen dobří fotbalisti a fotbalistky, ale také aby to byli dobří a uvědomělí lidé. Snažíme se u nich rozvíjet mnoho dovedností, díky kterým si mohou otevřít dveře do své kariéry, pokud by jim nevyšla ta fotbalová.

Sparta pomáhá k osobnímu rozvoji a skládá se ze dvou základních projektů - DofE a Finanční gramotnost.

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Naši mládežníci absolvují mezinárodní projekt DofE, který je nedílnou součástí klubové kultury akademie Sparty. Je zaměřen na celkový rozvoj a vývoj osobnosti. Hráčky a hráči během sezony plní bronzovou úroveň ceny vévody z Edinburghu, která je upravena na míru přímo pro ně a obsahuje tyto 4 fáze:
  • zdokonalení rozvoje dovednosti/talentu
  • zdokonalení ve sportovní oblasti/fotbalové činnosti
  • dobrovolnictví
  • expedice
Úspěšní absolventi programu se zúčastní slavnostního předávání certifikátu a odznaku. Program DofE je uznáván mezinárodními školami, zahraničními univerzitami i zaměstnavateli jako známka kvality uchazečů.

Finanční gramotnost

Velmi důležité je také vzdělávání v oblasti financí, a proto jsme v roce 2023 v naší akademii spustili vzdělávací program zaměřený na finanční gramotnost, který absolvují hráči a hráčky pod vedením bývalého fotbalisty AC Sparta Praha Romana Poloma. Ten si interaktivní formou připravil okruh makroekonomických a dalších finančních přednášek, které mají za cíl seznámit mládežníky se základními pojmy, naučit odpovědné zacházení s peněžními prostředky a finančními nástroji a informovat je o potenciálních příležitostech a hrozbách z běžného života.