Ligová fotbalová asociaceFORTUNA:LIGA

My jsme Sparta

38

Vítěz České ligy

22

Vítěz Českého poháru

3

Vítěz Středoevropského poháru

Kdo jsme?

  1. Jsme nezlomná touha po vítězství.
  2. Jsme ti, co nosí rudý dres.
  3. Jsme pražská Letná více než 100 let.
  4. Jsme statisíce hrdých fanoušků.
  5. Jsme ti, kteří mají pouze ty nejvyšší ambice.
  6. Jsme nejúspěšnější fotbalový klub historie českého a československého fotbalu.

Proč existujeme?

Touha po vítězství je to, co spojuje všechny sparťany. Je to součástí naší osobnosti, naší povahy. Jsme pevní a nezlomní.

Naše povaha nám nikdy nedovolí se vzdát ambicí, které ke Spartě vždy patřily a vždy patřit budou. Naše cíle budou vždy jen ty nejvyšší. Naplňuje nás pocit hrdosti a výjimečnosti z toho, že jsme součástí klubu, jakým je Sparta!

Nadcházející zápasy

Jak fungujeme?

Každý, kdo pracuje pro Spartu chápe, že naplňovat sparťany hrdostí znamená pracovat víc než ostatní, jít do všeho beze strachu, nikdy se nevzdat a ctít následující hodnoty.

Ambice

Jsme sparťani a ze své podstaty chceme být nejlepší. Získávat trofeje, fandit těm nejlepším hráčům, radovat se z těch nejkrásnějších gólů. Chceme každý den, každou minutu naplňovat poslání Sparty, které tkví v tom být co nejlepší. Každý z nás, ať už na hřišti, nebo v hledišti, míří za těmi nejvyššími cíli.
Václav Ježek
Václav Ježek

Kolem Kvašňáka vybudoval Spartu vládnoucí 60. létům. Po návratu ze zahraničních angažmá a reprezentační lavičky Československa, se kterou dobyl titul mistra Evropy, Václav Ježek definitivně utnul sparťanskou dobu temna 70. let. Sestavil tým, který opět přetavil AMBICE Sparty v realitu. Tým, který dominoval 80. letům. Václav Ježek, nejlepší český trenér 20. století.

Odvaha

Naši předkové měli odvahu dát klubu jméno Sparta po antickém městě plném bojovníků a hrdinů. Být součástí našeho klubu znamená odvahu vytyčovat si ty největší cíle. Odvahu jít ve stopách legend, jako byli Kvašňák, Berger, Nedvěd nebo Rosický. Máme odvahu vítězit a tvořit další a další legendy Sparty.
Vlasta Burian
Vlasta Burian

Pro většinu Král komiků. Pro sparťany brankář, trenér i zachránce Sparty v době nacistické okupace. V době, kdy většině společnosti chyběla ODVAHA se Vlasta Burian ujal Sparty a výrazně jí pomohl přečkat toto těžké období českých dějin, stejně jako uchránil mnoho fotbalistů a dalších Čechů před nuceným nasazením v Říši.

Respekt

Respektujeme své okolí. Víme, že s tradicí úspěchů a s reputací největšího klubu v zemi jde ruku v ruce odpovědnost vůči společnosti. Vnímáme okolí jako společenství, kterému chceme prospívat. Proto pomáháme znevýhodněným skupinám, podporujeme sportování dětí a pečujeme o své bývalé hráče.
Andrej Kvašňák
Andrej Kvašňák

Sparťanský dres od nepaměti zdobí nejvýznamnější jména české a československé kopané. Mnoho hvězd, celá řada osobností, několik legend. Přesto pouze jeden hráč si vydobyl takový RESPEKT, že ho sami sparťani titulovali “Sparťan století”. Andrej Kvašňák.

Tradice

Každý náš čin a rozhodnutí bere ohled na historii a slavnou tradici našeho klubu. Sparta má za sebou památné zápasy v domácí soutěži i v evropských pohárech. Žije z fanouškovství, které se v rodinách dědí z otce na syna a ze syna na vnuka. Tradicí je i náš rudý dres, který Sparta nosí déle než sto let. Neustále musíme mít na paměti, že jsme největší a nejúspěšnější český klub a máme zodpovědnost vůči své slavné minulosti.
Karel Káďa Pešek
Karel Káďa Pešek

Hvězda zářící na evropském fotbalovém nebi po první světové válce. Karel “Káďa” Pešek byl ústřední postavou Sparty, jež si podmanila tuzemskou kopanou a vysloužila si renomé po celém světě. Byl to právě tým kolem “Kádi”, díky kterému se zrodila TRADICE Železné Sparty.