Ligová fotbalová asociaceFORTUNA:LIGA

O nás

O Nadačním fondu AC Sparta Praha
O Nadačním fondu AC Sparta Praha

S podporou celé sparťanské rodiny pomáháme ve svém okolí. S pokorou přeměňujeme tradici a sílu Sparty ve společensky odpovědné projekty. S odvahou a respektem se pouštíme do realizace plánů, které významně ovlivňují životy jednotlivců i celých skupin. Pozorujeme svět kolem nás a zaměřujeme se na ty, kterým dokážeme účinně pomoct. Nepomáháme, protože se to od nás očekává. Pomáháme, protože chceme!

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Založení: 2013
Zřizovatel: AC Sparta Praha fotbal, a.s.
Správní rada: Irena Smetanová (předseda), Vladimír Táborský, David Bičík
Dozorčí rada: Tomáš Křivda (předseda), Jaroslav Bartoň, Jan Jiráň, Daniel Křetínský, Marek Šmejkal

Historie Nadačního fondu

Nadační fond AC Sparta Praha byl založen 7. března 2013 s cílem poskytovat pomoc bývalým hráčům klubu, kteří se dostali do obtížné životní situace, ať už z důvodu zdravotních komplikací nebo nedostatku finančních prostředků. Jeho založení připadá na výročí 120 let od založení klubu. 
Tato dlouhá klubová historie a společenská odpovědnost nás zavazuje k podpoře nejen bývalých hráčů, ale také podpoře a rozvíjení komunitních projektů. Dnes je fotbal více než jen hra na 90 minut, je to i prostředek k neustálému přínosu pro společnost. AC Sparta Praha, prostřednictvím svého Nadačního fondu, aktivně usiluje o zapojení do komunity a přispívá k jejímu rozvoji. Jsme hrdi na to, že můžeme být součástí této širší komunity kolem fotbalového klubu. Nadační fond za 5 let své činnosti rozdělil mezi žadatele celkem 2 081 000,- Kč a dohromady už tak pomohl 29 bývalým hráčům. Za 10 let své existence jsme na pomoc rozdali více než 10 milionů korun a zapojili se do mnoha aktivit.