Sparťanská fotbalová školička

Sparťanská fotbalová školička

Sparťanská fotbalová školička je rozsáhlý projekt pro nejmenší děti k rozvoji sportovní všestrannosti. Cílem SFŠ je umožnit dětem ve věku 3-6 let pravidelný pohyb pod vedením zkušených trenérů a těm nejšikovnějším umožnit pokračování ve fotbalové akademii Sparty Praha.

Ve spolupráci se společností Alotrie přinášíme pohybový kroužek vedený zábavnou formou pro děti z mateřských škol.

Na pravidelných trénincích se nejprve rozvíjí základní pohybové dovednosti prostřednictvím gymnastické i atletické pohybové průpravy. Později se děti začínají učit prvním fotbalovým dovednostem. Nejnadanější děti se pak mohou vyprofilovat do nejmladších výběrů AC Sparta Praha.

O děti se starají kvalifikování sparťanští trenéři, jejichž filozofie je vypěstovat u dětí lásku a vztah k pohybové činnosti a pravidelnému sportování.

Tréninky probíhají v tělocvičnách v blízkosti mateřských škol a o veškerý servis, včetně doprovodu tam i zpět se postarají trenéři, takže není nutností rodičů se v odpoledních časech uvolňovat z práce a doprovázet děti na kroužek.

Náplň tréninků:

  • všeobecná sportovní dovednost dětí
  • motorická cvičení, která pomáhají rozvíjet všeobecné pohybové návyky, dovednosti a celkovou obratnost
  • postupné a přiměření zvyšování obratnosti a flexibility celého těla, schopnosti koordinace a rychlosti reakce

Seznam MŠ, ve kterých naši trenéři vedou Sparťanskou fotbalovou školičku, včetně online přihlášky naleznete na webu www.skolickasparta.cz

Pokud vaše dítě nenavštěvuje žádnou mateřskou školku a je narozené v roce 2013 nebo 2014, stále máte možnost ho zapsat do Sparťanské fotbalové školičky. Pro více informací nás kontaktujte na info@skolickasparta.cz.

Ohlasy rodičů

maminka Denise M.:

„Chtěla bych touto cestou moc poděkovat všem trenérům za jejich ukázkovou profesionální práci a péči o děti. Zejména děkuji za to, jak se postupně zvyšovala láska k fotbalu u našeho syna a za to, jak jsou děti vedeny k samostatnosti, slušnosti a fair play, což v dnešní době považuji za velice důležité a rozhodně se s tím člověk dnes běžně nesetkává. Syn se na každý trénink vždy nedočkavě těšil, skoro jako na své narozeniny. Největší nadšení však přišlo s prvním utkáním, to byl jeho splněný sen, kterého se nemohl dočkat.“

maminka Libora M.:

„Poděkování patří celé Spartě, projekt Fotbalové školičky je super záležitost. Pro děti jde o první krok v jejich fotbalovém životě a zažijí zde to, co nikde jinde v zemi. Úsměv a radost dětí jsou hodně důležité a trenéři si tím získávají srdce malých sparťánků. Všem trenérům za mého syna děkuji za to, že se o Libora starali a trénovali ho.“