Adam Kotalík, který v minulosti působil i v pozici generálního ředitele, v nejbližší době ukončí své působení v klubu ve všech exekutivních funkcích. Do konce probíhající sezony pak bude působit v roli poradce představenstva s ohledem na předání veškeré agendy a poté se bude věnovat novým projektům.
„Adam působil na Spartě ve složitém období, které pro nás, s výjimkou účasti ve čtvrtfinále Evropské ligy a vítězství v základní skupině Evropské ligy v následujícím ročníku, nebylo úspěšné. Přesto Adamovi patří za jeho práci pro Spartu velké poděkování. Často čelil velkému tlaku, který v mnoha případech nebyl spravedlivý. Adam dokázal významně rozšířit rádius Sparty v oblasti transferů. Byli jsme schopni získat kvalitní hráče z různých zahraničních soutěží a realizovat ekonomicky velmi úspěšné transfery směrem ven z klubu. Nicméně nastal čas na změnu, jejímž základem je ještě větší samostatná odpovědnost Tomáše Rosického za sportovní úsek a především A-tým,“ uvedl k odchodu Adama Kotalíka předseda představenstva ACS Daniel Křetínský.
„Veškeré kompetence Adama, kromě samotného vyjednávání transferů a smluv hráčů, přebírá Tomáš Rosický. V oblasti významných transferů a hráčských smluv budeme spolupracovat s vybraným advokátem, který tuto agendu jako expert na kontraktaci a vyjednávání převezme. Jeho jméno oznámíme v průběhu krátké doby. Menší transfery a smlouvy bude realizovat sportovní úsek Sparty v koordinaci s úsekem mládeže,“ uvedl k dopadům na organizaci generální ředitel František Čupr.
Adam Kotalík přišel do klubu v roce 2015 a v průběhu svého působení ve Spartě vedl i jednání o transferech z klubu a do klubu, včetně transferů Bořka Dočkala, Nicolae Stanciua, Guélora Kangy, Srdjana Plavšiće, Tomáše Koubka nebo Martina Dúbravky.