NovinkyU-12

Interliga 11. kolo

Do Prahy přijela Wroclaw, Ostrava a Olomouc

Jedenácté kolo Interligy přivedlo kategorii U13 do Prahy hned tři velmi kvalitní soupeře. Baník Ostrava se omluvil a kategorie U12 sehrála pouze dva zápasy.
Kategorie U13
AC Sparta Praha – Slask Wroclaw 0:2 (0:2)
AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 2:0 (2:0)
Branky: Hrdlička, Šebrle
AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 0:4 (0:1)
Hned v úvodním utkání jsme se utkali proti velmi silnému a fyzicky vyspělému soupeři z Wroclawi. Právě fyzická vyspělost soupeřových hráčů nám dělala velké problémy. Díky ní se soupeř jednoduše dostával do šancí a několikátou z nich proměnil již v 5. minutě. I nadále nás soupeř přehrával hlavně fyzickou vyspělostí a v 17. minutě zvýšil na 2:0. Po obdržené brance naši hráči zrychlili hru, zlepšili pohyb, začali být více odvážní v situacích jeden na jednoho a začali být fotbalovějším mužstvem. Ve druhém poločase naši hráči pokračovali i nadále velmi aktivní hrou. Těžko jsme se ale dostávali na dostřel soupeřovy branky. Pět minut před koncem zápasu jsme se skoro zaradovali, když po samostatném úniku Kos nastřelil tyč. Více už jsme toho ale v zápase nestihli.
Do druhého zápasu proti Baníku Ostrava jsme vstoupili skvěle. Soupeře jsme zaskočili velkou aktivitou a agresivitou a již ve 2. minutě jsme šli díky Hrdličkovi do vedení. A to, když z „voleje“ zakončil přetažený Bolorboldův centr na zadní tyči. Nepolevovali jsme v náročném výkonu a soupeři přidali ve 12. minutě druhý gól, kdy se po zpětné nahrávce Bolorbolda prosadil Šebrle. I ve zbytku zápasu jsme byli aktivnějším a fotbalovějším mužstvem a zaslouženě zvítězili.
Do posledního zápasu s Olomoucí jsme šli bez několika zraněných hráčů a tato ztráta se nakonec ukázala jako zásadní pro vývoj zápasu. I přes smolně inkasovaný první gól, kdy se od Azaky odrazila střela olomouckých za bezmocného Schütze, jsme si vytvořili několik příležitostí ke vstřelení branky. V té největší netrefil dobře míč Kos. Ve druhém poločase se na výkonu mužstva podepsala právě ztráta hráčů z předešlých zápasů a Olomouc nás vcelku jednoznačně přehrála a navýšila skóre ještě o tři branky.
Jedenácté kolo zhodnotil hlavní trenér kategorie Matyáš Kudela: „Hodnocení dnešních zápasů bych rozdělil na dvě části. V té první bych se vrátil k zápasu s Wroclawí. Hodnotit výkony jednotlivců a týmu v tomto zápase je s ohledem na fyzickou vyspělost soupeřových hráčů složité a bylo by to neobjektivní. I přesto ale, když hráči řešili herní situace jednoduše a v maximální rychlosti, v jednotlivých etapách zápasu soupeře přehrávali. Ve druhé části, už objektivně, mohu hodnotit zbylá utkání s Ostravou a Olomoucí. Ta ale byla z naší strany odehrána totálně odlišně. Baník jsme přehráli a byli lepší ve většině činností, jak jednotlivců, tak týmu. Naopak v zápase s Olomoucí jsme za soupeřovými hráči dost zaostávali. Olomoučtí lépe drželi míč, byli pohyblivější a v soubojích agresivnější. My naopak složitě kombinovali, zbytečně drželi míč a téměř v každém souboji jsme byli druzí…“
AC Sparta U13: Schütz (Hruška) – Man (Dresler), Hybler (Federle), Azaka (Pech), Heisig – Švec (Šebrle), Pospíšil (Makovský), Nespěšný, Klečar (Hrdlička) – Kos (Bolorbold), Holinka
Kategorie U12
AC Sparta Praha – SLASK WROCLAW 2:4 (1:1)
Branky: Schejbal, Přibyl
Zápas zhodnotil hlavní trenér Jaroslav Vavříček: „Vyrovnané utkání, které se zlomilo v posledních pěti minutách. Po pomalejším rozjezdu a vedoucí brance Slasku jsme si zlepšeným výkonem začali vytvářet šance ke vstřelení branky. Do konce poločasu jsme ale dokázali pouze vyrovnat. Do toho druhého jsme vstoupili také velmi dobře a po zásluze se dostali do vedení. Dobrý herní projev jsme si dokázali udržet pouze do padesáté minuty zápasu. Pak začal soupeř stupňovat svůj tlak a pět minut před koncem vyrovnal. Touto brankou se naše hra úplně rozpadla a SLASK během dalších dvou minut skóre otočil ve svůj prospěch. Nevydařený závěr tedy zkazil velmi dobrý dojem z herního projevu našeho týmu."
AC Sparta U12: Dyntar – Havrlík, Matějka, Holoubek, Faltus, Kropík, Klíma, Šimeček, Tichý, Přibyl, Hrodek, Schejbal, Holub
AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 4:2 (3:0)
Branky: 2x Schejbal, 2x Holub
Zápas zhodnotil hlavní trenér Jaroslav Vavříček: „V prvním poločase jsme byli lepším týmem a soupeře přehrávali. Po pěkných akcích, především po stranách hřiště, jsme se dostali do zaslouženého poločasového vedení 3:0. Přestávka nám vůbec nepřišla vhod a zřejmě pod dojmem toho, že se nemůže nic stát, jsme přenechali aktivitu Olomouci. Naše hra byla velmi rozháraná, zbytečně jsme ztráceli míče a najednou bylo Olomouce plné hřiště. Po dvou inkasovaných brankách a prostřídání našeho týmu, jsme se opět herně zlepšili a vstřelili čtvrtý gól, který byl zároveň poslední brankou tohoto zápasu.“
AC Sparta U12: Dyntar – Havrlík, Matějka, Holoubek, Klíma, Šimeček, Tichý, Přibyl, Hrodek, Schejbal, Černý, Muller, Holub