NovinkyU-12

Mladší žáci se představili v Českých Budějovicích

Přípravné utkání kategorie U12 a U13

Mladší žáci k dalšímu přípravnému utkání odcestovali na jih Čech, kde se utkali s Dynamem České Budějovice.
U13: Dynamo České Budějovice – AC Sparta Praha 3:3 (1:1, 0:2, 2:0)
Branky: Azaka, Šebrle, Švec
V neděli 20.3. jsme odcestovali k přípravnému utkání do Českých Budějovic, kde jsme odehráli proti tamní U13 tři třetiny po třiceti minutách.
Zápas, do kterého lépe vstoupili domácí hráči, měl od začátku vysoké tempo. Hlavně rychlý útočník domácích dělal naší obraně velké problémy. Ve 12. minutě si tento hráč zaběhl za naše stopery, utekl a prostřelil bezmocného Hrušku. Do té doby byli budějovičtí hráči lepší. Obdržená branka znamenala obrat v naší hře. Od té chvíle jsme začali soupeře přehrávat. Za aktivitu jsme byli odměněni vyrovnávacím gólem. Na roh Nespěšného si naběhl Azaka a hlavou nedal šanci domácímu brankáři. Druhou třetinu jsme začali o mnoho lépe než tu první a již ve třetí minutě jsme se zaradovali po gólu Šebrleho. Neuteklo ani 5 minut a Švec zvýšil na 3:1. To, když Azaka skvělým návratem přerušil útok domácích a ještě do úniku vysunul Švece, který samostatný únik zakončil střelou do prázdné brány po kličce brankáři. Ve třetí třetině se hra přelévala od jedné branky ke druhé se šancemi na obou stranách. V 17. minutě naši hráči nechali příliš prostoru ve středu hřiště jednomu z budějovických a jeho střela z 25 metrů doplachtila až za záda Schütze. Obdržená branka naše hráče znervózněla, ti začali zbytečně ztrácet míče a kupit chyby na vlastní polovině hřiště. Soupeř se tím dostal do tlaku. Dvě velké šance jsme ještě ustáli. V poslední minutě však budějovičtí zahrávali rohový kop. Na ten si naskočil nikým neatakovaný hráč domácích a hlavou uzavřel skóre na konečných 3:3.
Utkání zhodnotil hlavní trenér kategorie Matyáš Kudela: „Dnes nejsem spokojený s pohodlným výkonem našich hráčů prvních 15 minut utkání a velkou část třetí třetiny, ve které jsme zdlouhavě kombinovali, hráli na moc doteků bez jakéhokoliv překvapení, vše nám příliš dlouho trvalo a tím jsme zbytečně přicházeli o míč. Zaslouženě jsme za to byli potrestáni. Mrzí mě také nekoncentrace hráčů při poslední situaci zápasu, ze které soupeř vyrovnal. Naopak jsme výborně odehráli druhou polovinu první třetiny a celou druhou třetinu utkání, kde jsme hráli jednoduše a přímočaře, bez zbytečného obehrávání a přidržování míče.“
AC Sparta U13: Hrušku (Schütz) – Dresler, Man, Hybler (Heisig), Klečar – Šebrle, Makovský (Vondrášek), Nespěšný, Bolorbold (Hrdlička) – Azaka, Švec
U12: SK Dynamo České Budějovice – AC Sparta Praha 9:7 (1:3, 5:0, 3:4)
Utkání zhodnotil hlavní trenér kategorie Jaroslav Vavříček: „V neděli jsme odehráli přípravné utkání proti Českým Budějovicím. Za velmi silného větru a jen s dvěma hráči na střídání jsme odehráli velmi náročných 90 minut.
První třetinu jsme zvládli herně velmi dobře a soupeři dovolili skórovat pouze po velké individuální chybě. Druhá třetina byla zcela v režii domácích, my jsme úplně vypadli ze hry a nechali šikovné hráče Budějovic ovládnout hřiště. Třetí část utkání byla herně nahoru dolů a oba soupeři zahazovali velké šance.“
AC Sparta U12: Dyntar – Havrlík, Matějka, Holoubek, Kronberger, Klíma, Hrodek, Černý, Kropík, Faltus, Hamerník.