Novinky

WU13: Výhra na Bohemians a remíza s Třeboradicemi

Mladším žákyním začalo ligové jaro

V neděli 3. března polovina hráček týmu WU13 vstoupila do ligové soutěže proti týmu DFK Bohemians 1905.
Komentář trenéra Petra Nedvěda: „Sparťanky jednoznačně ovládly zápas, takže se hrálo prakticky po celé utkání na jednu branku. Naše hráčky se snažily přenášet hru a překonávat tak obranný val soupeře před vlastní brankou. Výsledek odpovídá dění na hřišti, kdy brankářka soupeře pochytala spoustu střel a zabránila tak podstatně vyššímu brankovému rozdílu.”
1. liga mladších žákyň Čechy, 3. 3. 2024. Fotogalerie zde.
DFK Bohemians 1905 WU13 – AC Sparta Praha WU13 0:13
Branky: Gablíková 6, Hutsuliak 3, Táborská, Martinů, Voříšková, A. Kurzweilová
Sestava: Mikanová, Zdeňková, Táborská, Piovarči, Martinů, Hutsuliak, Voříšková, Gablíková, A. Kurzweilová, Kašparová
Druhá skupina hráček sehrála poslední utkání v rámci zimní ligy na Meteoru proti týmu Třeboradic.
Obzvlášť v silovosti měl soupeř navrch, nicméně sparťanky šly do vedení po dalekonosné ráně Jínové. V prvním poločase se soupeř hodně dostával do zakončení z rychlých brejků po dobře cílených přihrávkách za obranu. Spoustu skvělých zákroků předvedla Norková, která byla pohotová nejen na brankové čáře, ale často pomáhala i s rozehrávkou. Před koncem poločasu soupeř srovnal na 1:1.
Ve druhé půli se sparťanky prosadily po dobré průnikové přihrávce na Drtinovou, která využila nájezd na brankáře a vrátila Spartě vedení. Právě ve druhé půli se sparťankám více dařilo kontrolovat hru, paradoxně se soupeř dokázal dvakrát prosadit a vedení si vzal na svoji stranu.
Děvčata se ještě v závěru dostala do velkého tlaku, kdy z dálky opět pálila Jínová a vyraženou střelu před bránou pohotově uklidila do branky znovu Drtinová.