Ligová fotbalová asociaceChance Liga
NovinkyWU-17

WU18: Výhra v Pardubicích a titulový mečbol

1. liga WU18: Pardubice - Sparta 0:5

Sdílet

Nadstavba vstupuje do své poslední fáze a sparťanské juniorky tak měly před sebou poslední tři zápasy. Tím prvním byl zápas v Pardubicích, které docela potrápily i Slavii. Vinou marodky a jiných absencí na lavičku Sparty usedly i tři žákyně, které se sehrály zápas ve své soutěži na témže stadionu proti stejnému protivníku. Hrálo se v sobotu 30. dubna od 13:30. Navíc ve stejný čas hostilo Slovácko Slavii, takže realizační tým po očku sledoval i tento zápas a doufal v klopýtnutí rivalek z Prahy.
Sestava Sparty byla dá se říct tradiční, před zápasem se trenéři rozhodli pošetřit Svobodovou a po zápasové stopce za červenou kartu tak dostala šanci v základu Kloudová. Pro tu však ani tento zápas nebyl příliš šťastný, protože už ve 21. minutě musela ze hřiště. Tentokrát ne kvůli karetnímu trestu, ale kvůli poraněnému kotníku. 
Ještě před tímto střídáním stačila Sparta otevřít skóre, když se individuální akcí blýskla Ducháčková, která prošla obranou a naservírovala balon osamocené Matuškové, která se tváří v tvář bezmocné brankářce nemýlila – 0:1! 
Sparta byla lepší na míči, avšak domácí slušně bránily, žádné velké šance nepřicházely. Po jednom z rychlých protiútoků centrovala střelkyně prvního gólu Matušková, brankářka si pro balón došla, avšak míč nechytila přesvědčivě, vyklouzl jí zpod těla a pro Švíbkovou tak nebyl problém dát druhý gól – 0:2! 
O tři minuty později nacentrovala Ondračková do vápna, míč se odrazil k Jakubů, ta si ho navedla na hranici vápna a krásnou umístěnou střelou zvýšila skóre – 0:3! Závěr snů podtrhla opět Švíbková, která využila dalšího pěkného centru žákyně Ondračkové a balón umístila hezky pod břevno – 0:4! 
Do druhého poločasu Sparta prostřídala a hrála uvolněně, domácí se těžko zmohly na odpor, dorostenky ACS dobře držely míč a hrály přesně to, co po nich trenéři chtěli. Víceméně v poklidu si ohlídaly vítězství a ke konci zápasu uzavřely pátým gólem svůj brankostroj. Po rohu Bárkové se parádně hlavou trefila Dvořáková, která v běhu perfektně vystoupala mezi obránkyně a prudkou ranou vymetla šibenici – 0:5! 
Jelikož si Slavia odvezla ze Slovácka sedmičku, stačí Spartě k jistotě titulu jedna výhra z následujících dvou utkání, případně remíza v derby. Důležité utkání a první mečbol se odehraje na Strahově, kam přijede Slovácko. Zápas se hraje 14. 5. od 14:30 hodin a holky budou moc rády, pokud je přijdete podpořit a doženete je k tolik vytouženému vítězství! 
Hodnocení trenérky Mocové: „Začátek byl z naší strany velmi vlažný, takže jsme si museli dát pár pokynů, jak bychom chtěli, abychom se prezentovali. Od holek přišla super reakce, protože během chvíle změnily svůj přístup na hřišti. Do poločasu bylo rozhodnuto a proto dostaly příležitost další hráčky. Mrzí mě zranění Terky Kloudové, ale věřím, že bude brzy fit. Jsem ráda, že mohla na její místo nastoupit Ondračková, pro kterou to byl první zápas za juniorku a zahrála velmi dobře, byla u dvou gólů. Zároveň jsem ráda, že mohly nastoupit i další žákyně – Truksová s Chumanovou, obě si vedly taktéž dobře. Nyní nás čeká volný víkend, takže chceme dát dohromady zraněné i unavené hráčky a následný víkend nás už čeká Slovácko.“ 
1. liga dorostenek WU18 2021/22, nadstavba o titul 
FK Pardubice - AC Sparta Praha 0:5 (0:4) 
Góly: Švíbková 2x, Matušková, Dvořáková, Jakubů 
Sestava: Vokurková (52. Chumanová) - Kloudová (21. Ondračková), Kubíčková, Bárková, Ducháčková (52. Dvořáková), Brejšková (52. Truksová), Truxová, Švíbková (52. Nováková), Jakubů, Matušková, Šťastná (69. Litvanová) 

Další novinky