5 : 0
FC Baník Ostrava
  • 21’ Dávid Hancko Hancko
  • 53’ Benjamin Tetteh Tetteh
  • 62’ David Moberg Karlsson Karlsson (P)
  • 76’ Martin Frýdek Frýdek
  • 81’ Adam Hložek Hložek
  • yellow 16
90’

5 : 0
Krejčí těsně vedle

Další obrovská šance! Vindheim posadil míč přesně na hlavu Krejčího, který hlavičkoval těsně vedle!

90’
Tutovka Hložka

Hancko přihrál balon středem a Hložek postupoval sám na Laštůvku. Ten mu zmenšil střelecký úhel a míč vyrazil.

89’
Rudý válec

Sparta přidává pátou trefu. Krásný centr Dočkala zprava sice přelétl Kozáka, ale přistál přesně na hlavě HLožka a ten si věděl rady!

81’

#30
79’
Další tutovka

Tak tohle byla další obrovská šance. Po centru z hloubi pole zakončoval těsně před Laštůvkou Hložek, ostravský brankář vyrazil. Následnou dorážku Dočkala vyrazil jeden z obránců!

78’

Michal Trávník
#25
Michal Sáček
#16
77’
Gól snů!

Martin Frýdek vstřelil nádhernou branku! Míč si vedl pokutovým územím, připravil si ho na pravačku a technickou střelou na zadní tyč obhodil Laštůvku!

76’

Dočkal málem gól!

Další obrovskou šanci měl Dočkal. Od Frýdka po hezké kombinační akci dostal přihrávku do středu vápna. Nikým nehlídán ale poslal míč těsně vedle.

74’

Tomáš Smola
Tomáš Smola
#13
Dyjan Carlos De Azevedo
#91
74’
Hlavička Hložka

Po centru Dočkala se k hlavičce cpal Hložek, byl ale těsně bráněný a míč skončil mimo.

73’
Počet diváků

9097 GENERALI Česká pojišťovna Arena | 04.03.2020 19:27:43

Srdjan Plavšić
#22
David Moberg Karlsson
#7
69’

Jiří Fleišman
#25
Milan Jirásek
#17
66’
|

# 37 Ladislav Krejčí

Karta - Ladislav Krejčí
65’
|

# 15 Patrizio Stronati

Karta - Patrizio Stronati
63’
Karlsson nekompromisně

Míč si vzal David Moberg Karlsson a nekompromisně poslal míč pod víko!

62’
# 7 | Záložník

3 : 0
Penalta
Karta - David Moberg Karlsson
background 62’
PENALTA

Šašinka fauloval po centru do vápna, dostal druhou žlutou a je z toho penalta!

60’
|

Druhá žlutá karta

# 31 Ondřej Šašinka
Ico

Karta - Ondřej Šašinka
60’
|

# 17 Martin Frýdek

60’
|

# 77 Rudolf Reiter

Karta - Rudolf Reiter
59’
Skvěle Hložek

Štetina vybojoval míč pro Hložka a ten si následně moc hezky obhodil soupeře. Střela ze střední vzdálenosti už na branku neprošla.

57’
Vedeme o dva

Tohle nemohlo skončit jinak, Baník byl pasivní a nechával Spartu hrát. Po nakrátko rozehraném rohu se k míči dostal na úrovni brankové čáry Karlsson, napříč malým vápnem poslal technický centr a Tetteh, který zavíral na zadní, ho přesměroval do sítě!

53’
# 30 | Útočník
Asistence: David Moberg Karlsson

2 : 0
Karta - Benjamin Tetteh
background 53’
Sparta nadále kombinuje

Druhý poločas zatím navazuje na herní obraz toho prvního. Sparta kombinuje a dostává se před branku soupeře, Baník vyčkává. Teď se neujal centr Karlssona a následně ani Dočkala.

49’

Rudolf Reiter
#77
Roman Potočný
#33
46’

1 : 0
45:00
|

45’
Tetteh elegantně

Domácí dominanci v prvním poločase mohl gólově potvrdit Tetteh, který trefil odražený míč ve vzduchu patičkou. Padající míč sice přeletěl Laštůvku, ale skončil až na horní síti jeho branky.

40’
Střela Karlssona

Další sparťanská šance. Vindheim zakombinoval napravo s Karlssonem, který znovu vypálil z hranice vápna. Jeho pokus na branku neprošel.

39’
|

# 20 Adam Hložek

35’
Z rohu nic

Sparťané rozehráli roh nakrátko a nic zajímavého z něj nebylo.

30’
Hložkova práce

Adam Hložek se pustil odvážně mezi tři soupeře, dokázal projít až k brankové čáře, kde byl odzbrojen skluzem. Následuje roh.

30’
Hancko se trefuje!

Sparta jde do vedení! Po rozehraném rohu se k míči dostal Frýdek, který nádherným centrem na zadní tyč hledal dvojici Hložek - Hancko. Druhý jmenovaný se dostal k hlavičce a míč nekompromisně uklidil do sítě!

21’
Dávid Hancko
# 33 | Obránce

1 : 0
Karta - Dávid Hancko
background 21’
Závar v hostujícím vápně

Obrovský závar v pokutovém území Baníku. Dočkal rozehrál přímý kop, ten přelétl vápno. Do ohně ho ale vrátil Štetina a nakonec zakončil Dočkal. Jeho dobře mířená rána ale na branku neprošla.

17’
|

# 33 Roman Potočný

Karta - Roman Potočný
16’
Střela Tetteha

Baník nic nevytěžil z přímého kopu a z brejku jsme zahrozili my. Tetteh rychle vystřelil mezi nohama Stronatiho, míč ale mířil mimo.

12’
Zatím opatrné

Sparta drží balon na kopačkách, ale necpe se do šancí. Zatím je tedy start zápasu z obou stran opatrný. Tvrdými zákroky to rozčísli Potočný a Hancko, oba vyvázli bez karet.

10’

Švédský křídelník prošel obranou hostů a zpoza vápna vypálil z plného běhu levačkou, míč letěl vysoko nad.

3’
První náznak šance

Sparta poprvé přečíslila hosty, Bořek Dočkal centroval, ale na přetažený míč ve vápně Tetteh nedosáhl.

2’

Nástup

Oba týmy právě nastoupily na trávník, utkání začne za pár okamžiků!

Kde sledovat

Zápas můžete sledovat v přímém přenosu na ČT sport anebo v rámci našeho audiokomentáře na live.sparta.cz!

Sestava

Sparťanská sestava doznala několika změn. Místo vykartovaného Mandjecka nastupuje Štetina, na levém beku je Frýdek, ve středu hřiště trojice Dočkal, Sáček, Krejčí.

Bilance

Se soupeřem z Vítkovic se utkáváme potřetí v sezoně. Doma jsme Baník dokázali porazit, v Ostravě jsme v posledním předvánočním kole remizovali 0:0.

Začátek přenosu

Hezký den, vítejte u textového přenosu ze čtvrtfinále domácího poháru, Sparta hostí Baník Ostrava!