AC Sparta Praha vs FC Viktoria Plzeň
MOL Cup, Semifinále
2 : 1
FC Viktoria Plzeň
  • 15’ Guélor Kanga Kanga (P)
  • 29’ Libor Kozák Kozák
  • 90’ Milan Havel Havel
  • yellow 9
90’

2 : 1
Konec 2. poločasu

2 : 1
Druhý poločas skončil
90:00
Sníženo

Plzeň snižuje, po centru do vápna byl sám před Hečou Havel a nezaváhal.

90’

#25
85’
|

# 18 Tomáš Chorý

Karta - Tomáš Chorý
81’
|

# 19 Lukáš Štetina

Karta - Lukáš Štetina
81’
|

# 37 Ladislav Krejčí

Karta - Ladislav Krejčí
81’
|

# 24 Milan Havel

80’

Matěj Hanousek
#15
Adam Hložek
Adam Hložek
#20
76’

Brejk Sparty táhl Tetteh a bleskově se mu sprintem nabízel Hancko. Centr ale skončil ztečovaný na roh.

75’

Ondřej Mihálik
#37
Jan Kopic
Jan Kopic
#10
72’
Hancko byl hodně blízko

No a bylo to opravdu hodně nebezpečné. Hancko míč narval do boční sítě!

64’

Faul na Kangu před pokutovým územím, to by mohlo být nebezpečné pro hosty!

63’

Benjamin Tetteh
#30
Libor Kozák
Libor Kozák
#18
61’

Michal Trávník
#25
Bořek Dočkal
#10
61’

Přímé kop končí vedle Hečovy branky.

60’
|

# 9 Guélor Kanga

Karta - Guélor Kanga
59’

Několik sporných rozhodnutí sudího Pechance. Nejdřív neodpískal faul na Vindheima poblíž vápna Plzně, naopak, rozehrávku přisoudil hostům. Následně odpískal před našem vápna faul Kangy, který byl přitom u míče možná dřív.

58’

Plzeň teď rychlou akcí pronikla do vápna a ke střele se dostal Kopic. Mířil dobře, ale Heča byl připravený a balon vyrazil.

52’
TYČKA!

Místo penalty přišel rohový kop, Dočkal ho posadil na hlavu Hancka a ten trefil tyčku!

48’

Tak penalta se nekope, sudí Pechanec ji zrušil.

46’

Rozhodčí ještě celou situaci studuje s videem

46’
PENALTA

Další pokutový kop! Hložek prošel do vápna, byl faulovaný a hned na startu druhého poločasu máme pokutový kop!

46’

Jan Kovařík
Jan Kovařík
#19
Jean-David Beauguel
#9
46’

Tomáš Chorý
Tomáš Chorý
#18
David Limberský
#8
46’

2 : 0
45:00
Nebezpečný přímák

Kalvach v závěru poločasu kopal přímý kop z nebezpečné pozice a kroutil ho hezky k tyči, těsně ale minul branku. Heča navíc byl připraven.

45’

Nebezpečná situace ve vápně Sparty. Po centru po rohovém kopu hosté důrazně přistoupili k Hečovi, ten neudržel míč, který pak z brankové čáry odkopával Hancko. Sudí ale následně odpískali faul na Heču, takže vzrušení bylo zbytečné.

35’

Hložek pronikl do vápna a vystřelil na bližší tyč, míč byl ztečovaný a bude z toho další roh!

32’
Vedeme o dva!

Fantastická akce Sparty a vedeme o dvě branky! Bořek Dočkal od pravé lajny bez větší přípravy odcentroval do vápna, kde byl připravený Libor Kozák a míč trkl přesně do sítě!

29’
Libor Kozák
# 18 | Útočník
Asistence: Bořek Dočkal

2 : 0
Karta - Libor Kozák
background 29’

Bořek Dočkal se dostal k centru zprava a ve vápně se k míči pal Kozák. Jenže míč se od něj jen odrazil do zámezí.

23’

Plzeň je zatím po brance opařená. Hosté měli několikrát šanci zajímavě odcentrovat, ale sami se zatím svými nepřesnostmi připravují o míč.

21’
Kanga suverénně proměnil

Guélor Kanga přesně podle svého zvyku suverénně uklidil míč k tyči a jdeme do vedení!

15’

Karta - David Limberský
14’
PENALTA

Po rohu příchází faul Davida Limberského ve vápně Plzně na LIbora Kozáka a je z toho penalta.

14’

Plzeň opět faulovala, tentokrát z toho byl přímý kop pro Dočkala. Ten centroval na zadní na Hancka, je z toho roh.

13’
První šance

Sparta v první šanci! Frýdek krásně rozběhl Hložka, ten předal míč Vindheimovi, který následně nabídl balon na střelu Krejčímu. Jeho pokud hostující obrana zblokovala na roh, ze kterého nic nebezpečného nebylo.

10’

Bucha fauloval Kangu, pak ho ještě na zemi lehce přišlápl. Teď už žlutá po právu přišla.

10’
|

# 20 Pavel Bucha

Karta - Pavel Bucha
9’

Sparta se ubránila akci Plzně a Kanga posílal Kozáka do brejku. Jenže ten byl za polovinou hřiště v ofsajdu.

5’

Kayamba presoval Hancka a vybojoval pro hosty rohový kop.

3’

Zápas začali hosté z ostra, Havel fauloval na útočné polovině a měla přijít žlutá karta. Rozhodčí nepochopitelně nevytáhl kartonek.

2’

Nástup

Plzeňští už jsou na hřišti a teď na trávník nastupují sparťani!

S fanoušky

Poprvé po koronavirové přestávce přijdou na fotbal fanoušci, celkem je tu takřka dva tisíce našich permanentkářů.

Sestava

Do sestavy Sparty se vrací Dávid Hancko, v základu nastupuje také Libor Kozák a na křídle překvapení - Andreas Vindheim!

Začátek přenosu

Hezký večer, vítejte u textového přenosu ze semifinále MOL Cupu proti Viktorii Plzeň. Utkání začíná v 20:15 a v přímém přenosu ho můžete sledovat na ČT sport.