• goal 45
  • yellow 29
  • red 23
90’

Další zápas čeká Spartu již příští čtvrtek. Na San Siru nastoupí proti AC Milan a dost možná i proti Zlatanu Ibrahimovičovi.

90’

Sparťané statečně vzdorovali francouzské přesile, když od 23.hráli bez vyloučeného Ladislava Krejčího. V deseti se jim dokonce podařilo vyrovnat, ale nakonec podlehli Lille 1:4. #nikdysenevzdáme

90’

#15
90’

Martin Vitík
#41
Michal Sáček
#16
90’

To je škoda! nadýchaný centr Karabce krásně z voleje trefil Polidar. Gólman LIlle ovšem předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil.

81’

Adam Karabec
#36
Michal Trávník
#25
78’

Adama Soumaoro
#25
Sven Botman
Sven Botman
#5
78’

Luiz Araújo
Luiz Araújo
#11
Jonathan Bamba
#7
78’

Po nedorozumění ve sparťanské obraně završuje hattrick Yazici.

76’

#7
74’
|

# 7 Jonathan Bamba

Karta - Jonathan Bamba
74’

Sparťané po delší době zahrozili. Trávníkův centr ovšem sebral brankář Maigman.

72’

Lille přidává třetí gól. Za sparťanskou obranu si zaběhl Ikoné a střelou na zadní tyč překonal Heču.

66’
Jonathan Ikoné
# 10

1 : 3
Karta - Jonathan Ikoné
background 66’

Lille jde znovu do vedení. Na centr z levé strany si naskočil Yazici a hlavou vstřelil svůj druhý gól v zápase.

60’
# 12
Asistence: Boubakary Soumaré

1 : 2
background 60’

Heča skvěle vyběhl a znemožnil tak Davidovi zakončit.

58’
|

# 18 Renato Sanches

Karta - Renato Sanches
54’
|

# 29 Milan Heča

Karta - Milan Heča
54’

Sparťané si myslel, že jim soupeř vrátí zakopnutý balon. Tak se ovšem nestalo a Lille se díky rychlému autu ocitlo v obrovské šanci. Střela z malého vápna naštěstí mířila nad branku.

53’

Další dobrá akce Sparty. Sáček cpal centr do vápna, ale obrana LIlle dobře odvrátila.

52’

Adam Hložek nebyl na hřišti ani minutu, skvěle se zorientoval a našel volného Dočkala, který uklidil míč do sítě. Takový začátek jsme si přesně přáli!

46’
Je vyrovnáno!

GOOOOL! To je nástup! Hned v první minutě druhého poločasu se prosazuje kapitán Bořek Dočkal a vyrovnává na 1:1!

46’

#39
46’

0 : 1
45:00

Sparťané měli dokonce delší dobu míč na svých kopačkách (54%-46%). Ve statistikách střelby ovšem jasně vede soupeř (2/0-8/1).

45’

Lille mělo v prvním poločase více ze hry. Sparťané se dostali i po vyloučení Krejčího do nadějných příležitostí, ovšem chybělo přesnější zakončení.

45’

Zajímavá standardka z hranice vápna. Dočkal hledal Juliše, který na míč bohužel nedoskočil.

45’

Sparta bohužel inkasuje těsně před koncem první půle. Z dálky se trefil Yazici.

45’
# 12

0 : 1
background 45’

Xeka napřáhl z hranice šestnáctky a ranou po zemi lízl levou tyč Hečovy branky. Brankář Sparty ještě stihl konečky prstů střelu vytěsnit.

36’
|

Hráč trefil tyčku

# 8 Xeka

Karta - Xeka
36’

Karlsson z přímého kopu vysoko přestřelil.

31’
|

# 5 Sven Botman

Karta - Sven Botman
29’

Na stopera se po vyloučeném Krejčím přesunul David Pavelka.

28’
Sparta jde do deseti

Ladislav Krejčí rukou lehce zavadil o Jonathana Davida, který si předkopl míč před velkým vápnem a upadl na trávník. Chorvatský rozhodčí bohužel sparťanského stopera vyloučil. Následný přímý kop letěl vysoko nad Hečovu branku.

24’
|

Červená karta

# 37 Ladislav Krejčí

Karta - Ladislav Krejčí
23’

Tentokrát to byl s číslem 10 Jonathan Ikoné, který se probíjel do pokutového území Sparty. Pozičně však výborně zasáhl David Lischka.

18’

Sparta je konečně více na míči. Do slibné šance se probíral DMK, s následným centrem si ale obrana soupeře poradila.

12’

Do pokutového území Sparty se hnal Jonathan David, David Lischka však skvvělým zákrokem odrazil míč do zázemí. Následně také výborně odvrátil rohový kop. Soupeř má zatím více ze hry.

7’

Sparťané nejprve přežili další velkou šanci soupeře, Následně se DMK dostal ke střele, která byla bohužel zblokována.

4’

Velká šance Lille hned v první minutě utkání. Míč šel naštěstí těsně nad Hešovu branku.

1’

Kvůli zranění chybí: Ondřej Čelůstka – svalový problém, Dávid Hancko – zranění kolene, Dominik Plechatý – svalový problém, Lukáš Štetina – přední zkřížený vaz

0’

Sparťané nastoupí do prvního utkání v základní skupině Evropské ligy proti francouzskému Lille v této sestavě: Heča – Sáček, Krejčí, Lischka, Hanousek – Vindheim, Pavelka, Trávník, Dočkal, Karlsson - Juliš

0’

Více o obou týmech si můžete přečíst v elektronickém vydání magazínu Sparta do toho! Pokud jste magazín ještě načetli, odkaz na něj najdete v pravé části stránky.

0’

Francouzskou obranu naopak prověří s šesti góly nejproduktivnější střelec FORTUNA:LIGY Lukáš Juliš a nejlepší nahrávač Adam Hložek.

0’

Na rozdíl od FORTUNA:LIGY není francouzská liga přerušena a Lille má tak za sebou víkendový zápas proti Lens, ve kterém zvítězilo jasně 4:0. Gól a dvě asistence si připsal francouzský křídelník Jonathan Bamba. Dalšími hvězdnými hráči jsou portugalští mistři Evropy z roku 2016 Jose Fonte a Renato Sanches.

0’

Oba týmy jsou na úvod sezony ve skvělé formě a vedou své domácí soutěže. Sparta dokázala ve všech šesti zápasech naplno bodovat a nastřílela 18 gólů. Lille má po sedmi kolech na kontě 17 bodů a na hvězdné PSG s Neymarem a Mhappém má náskok dva body.

0’

Sparta se do základní skupiny Evropské ligy vrací po čtyřech letech. Posledním vystoupením byla domácí remíza s ruským Rostovem 1:1, která bohužel znamenala vyřazení v prvním kole play off. Svěřenci tehdejšího trenéra Holoubka totiž první utkání v Rusku nezvládli a prohráli 0:4. V základní skupině si ovšem sparťané připsali skalp anglického Southamptonu, izraelské Beer Shevy a italského Milána. Právě do města módy zavítají sparťané už příští týden. Tentokrát je ale na slavném San Siru vyzve konkurenční AC. Třetím soupeřem Sparty ve skupině H je skotský Celtic.

0’

Hezký večer, sparťani. Vítejte u online reportáže z utkání Evropské ligy proti francouzskému Lille.