FK Mladá Boleslav vs AC Sparta Praha
FORTUNA:LIGA, 5. kolo
FK Mladá Boleslav
4 : 3
  • 17’ Muris Mešanović Mešanović (P)
  • 38’ Muris Mešanović Mešanović
  • 75’ Muris Mešanović Mešanović
  • 90’ Lukáš Budínský Budínský
  • 29’ Dávid Hancko Hancko
  • 74’ Benjamin Tetteh Tetteh
  • 86’ Libor Kozák Kozák
  • goal 17
90’

#8
90’
Nastavení

Nastavují se čtyři minuty!

90’
GÓÓÓÓÓÓÓL

Libor Kozák prolomil střeleckou smůlu a vyrovnává na 3:3. Po přesném centru zavěsil hlavou pod břevno!

86’
Libor Kozák
# 18 | Útočník

3 : 3
Karta - Libor Kozák
background 86’
Střela Trávníka

Míč se po několika centrech do vápna odrazil k Tráníkovi, který číhal před šestnáctkou. Zkusil střelu, míč mu krásně sedl, ale těsně minul branku.

84’

Tomáš Ladra
Tomáš Ladra
#9
Jakub Fulnek
#18
83’

Tomáš Ladra
Tomáš Ladra
#9
#18
83’
Penalta ne

Rozhodčí se podíval na video a pokutový kop nenařídil

81’
Penalta?

Rozhodčí řeší s videem možnou penaltu pro Spartu.

81’

Protiútok Sparty

Tetteh rozjel po rohu domácích protiútok, na jehož konci byla střela Haška. Opět ale míč letěl nad branku.

73’
|

# 21 Martin Hašek

Karta - Martin Hašek
68’

Jakub Klíma
Jakub Klíma
#29
Tomáš Wágner
#15
63’

Jakub Klíma
Jakub Klíma
#29
#15
63’

#30
Guélor Kanga
#9
62’

Martin Hašek
#21
David Moberg Karlsson
#7
62’
Počet diváků

5000 Městský stadion | 11.08.2019 20:33:49
Šance Kozáka

Další velká příležitost Libora Kozáka. Po sklepnutí Štetiny mu míč do vápna vzduchem nabídl Kanga, Kozák si krásně zpracoval, ale střela mířila vysoko nad.

60’
|

# 10 Muris Mešanović

56’

#21
#7
45’

2 : 1
45:00
Znovu prohráváme

Domácí získali míč ve středu hřiště, Bucha se krásně uvolnil a našel napravo úplně volného Matějovského. Ten pak křižnou přihrávkou oslovil na zadní tyči Mešanoviće, který vstřelil svůj druhý gól v utkání.

38’
# 10
Asistence: Jakub Fulnek

2 : 1
background 38’
Karlsonův pokus

Po rozehrávce přímého kopu předal Kanga míč Karlssonovi, který zkusil překvapit Šedu nečekanou střelou. Trefil ale jen boční síť.

34’
GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL

Tak to je premiéra jako hrom! Dávid Hancko si naskočil na rohový kop a míč po jeho hlavičce zapadl k tyči. Je vyrovnáno!

29’
Dávid Hancko
# 33 | Obránce

1 : 1
Karta - Dávid Hancko
background 29’
Štetinovy nůžky

Sparta rozehrála přímý kop nakrátko, nakonec to skončilo nůžkami Lukáše Štetiny. Míč letěl na břevno.

27’

Trávník středem hřiště nabídl míč Kozákovi, ten byl ve vápně sám, ale míč si na střelu nezkrotil a Šeda mu ho sebral.

24’
Hlavička Plavšiće

Trávník táhl protiútok po pravé straně, předal Kangovi a ten centroval do vápna. Na padající oblouček si naskočil Plavšić, který přehlavičkoval Křapku, branku ale minul.

21’
# 10

1 : 0
Penalta
background 17’
Penalta pro Boleslav

Lukáš Štetina zahrál ve vápně rukou a domácí kopou penaltu.

16’
Plavšić střílel

Sparta ukázala hezkou a rychlou akci. Costa si troufl při rozehrávce trochu vyjet, ve volném prostoru našel Kangu, který posunul doleva na Palvšiće. Ten se zasekávačkou zbavil obránce a vypálil, jeho pokus ale zblokoval další bránící hráč.

12’
Kozák v ofsajdu

Na Libora Kozáka teď zleva přilétl krásný centr a mohl zakončit sám před Šedou. Jenže se zvedl praporek - ofsajd.

7’
Šance Boleslavi

Kanga ztratil míč ve středu pole, kde jeho přihrávku přečetl Matějovský. Ten rozjel protiútok, na jehož konci bylo sólo Mešanoviće na NItu. Bývalý slávistický útočník ale branku minul.

4’

Bez Komličenka

Ještě jedna zajímavost k sestavě Boleslavi. Na soupisce včetně náhradníků totiž úplně chybí nejlepší střelec minulé sezony Nikolaj Komličenko!

Audiopřenos

Pokud nejste na stadionu a nemáte možnost se dívat na utkání v televizi, můžete přímo tady na webu poslouchat náš audiopřenos. Stačí kliknout na adresu live.sparta.cz!

Rozcvička

Na hřišti právě probíhá rozcvička, samotné utkání začíná v 19:00!

Soupeř v Evropské lize

I Mladá Boleslav bojuje o své místo ve skupině Evropské ligy. Ve čtvrtek hrála na půdě rumunského FCSB a přivezla si nadějnou remízu 0:0.

Sestava Boleslavi

V sestavě Boleslavi nechybí kapitán Marek Matějovský nebo letní posily Wagner a Pudil.

V sestavě změny

V sestavě Václava Jílka najdete hned několik změn oproti poslednímu utkání. Poprvé nastoupí Dávid Hancko, který na pravém beku nahradí Hanouska. V základu je Karlsson místo Haška a také Kozák místo Tetteha.

V minulé sezoně špatný výlet

Mladá Boleslav je tradičně oblíbeným cílem sparťanských fanoušků, v minulé sezoně ale neodjížděli spokojení. Jedinou sparťanskou branku vstřelil Kanga a prohráli jsme tu 1:2.

Začátek přenosu

Hezký den, vítejte u textového přenosu z utkání pátého kola FORTUNA:LIGY, Sparta přijíždí na hřiště Mladé Boleslavi.