Martin Sus
#44
78’
Střela Hložka

Teď si míč na hraně vápna srovnal Hložek, jeho technicky pokus těsně minul branku!

78’
Vinhdeimův pokus

Po přiťuknutí od Haška vypálil zpoza vápna po zemi Vindheim, branku minul.

77’
Velká šance Kozáka

Kozák si pěkně zpracoval těžký centr a před brankou zakončil. Jenže balon pak přelétl břevno...

76’
Šance Vindheima

Domácí dál hrají na polovině Sparty, ale teď jsme měli šanci na druhou branku. Po pravé straně stejně jako před dosud jediným gólem utekl Vindheim a zase zakončil. Tentokrát ho ale domácí brankář vychytal.

74’
|

# 5 Jan Žídek

Karta - Jan Žídek
71’

Karol Mondek
#20
Bronislav Stáňa
#25
66’
|

# 9 Guélor Kanga

Karta - Guélor Kanga
66’

#20
#25
66’

Ladislav Krejčí
#37
Guélor Kanga
#9
66’
Přímák Zavadila

Po faulu Kayi přišel další přímý kop Pavla Zavadila, tentokrát z naprosto ideální pozice před vápnem. Naštěstí těsně překopl branku.

62’
|

# 2 Semih Kaya

Karta - Semih Kaya
60’
Opava teď tlačí

Jsou to domácí, kdo v posledních minutách udává tempo hry. Sparťanská obrana je ale zatím pevná a do žádné šance je nepouští.

59’
Další šance!

Tentokrát přilétl centr zprava od Sáčka, hlavičkoval před brankou Kanga. Fendrich ale míč ukryl v náručí.

53’
Velká šance Haška

Martin Hašek teď měl blízko ke vstřelené brance. Po levé straně prošel Vindheim a nabídl do vápna ostrý přízemní centr. Hašek ho na zadní tyči přesměroval směrem k brance, prudký pokus ale letěl nad břevno.

51’

Pavel Šulc
Pavel Šulc
#11
Filip Souček
#10
50’

Pavel Šulc
Pavel Šulc
#11
#10
50’
Pokus Hložka

Druhý poločas zahájili v ofenzivě domácí, teď ale pohrozila i Sparta. Zblokovaný pokus Hložka prošel na branku v podobě naprosto slaboučké střely.

48’

0 : 1
45:00
Střela Frýdka

Po rohu a následném centru Kayi zkusil vypálit z hranice vápna Frýdek, branku ale netrefil.

42’

Domácí teď neměli daleko k brance. Po faulu nějakých pětadvacet metrů od sparťanské branky si míč k přímému kopu postavil Zavadil. Jeho povedená rána mířila do dolního rohu Hečovi branky, sparťanský brankář se ale vymrštil a míč vyrazil.

39’
Šance Kozáka

Tohle byla slušná příležitost na navýšení skóre. Frýdek zleva přihrál po zemi do vápna na Vindheima, ten ještě přistrčil Kozákovi. Libor sice zvládl okamžitě zakončit, ale míč mířil mimo branku.

36’
Hlavička Žídka

Pohrozili také domácí. Na centr zprava si nejvýš naskočil Žídek, jeho padáček ale ze vzduchu bez problémů sebral Heča.

33’
Střela Sáčka

Roh domácí obrana odvrátil ak Sáčkovi, který číhal nějakých třicet metrů od branky. Napřáhl ke střele, Fendrich míč vyboxoval na další roh. Z něj už nic nebylo.

30’
Bude roh

Fendrichovi vypadl snadný míč od Kangy a bude z toho rohový kop.

30’
Centr VIndheima

Hečův výkop prodloužil hlavou Sáček a Vindheim zase dostal prostor ke sprintu s míčem. Tentokrát poslal centr před opavskou branku, gólman Fendrich si ale pro míč v klidu došel.

26’
Zase boj

Dál pokračuje důrazné utkání, chvíli co chvíli někdo z hráčů zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku. Šance k vidění nejsou.

21’
První Vindheimův gól!

Jdeme do vedení! Po parádní průnikové přihrávce od Kangy poslal míč k tyči Vindheim!

10’
# 32 | Obránce
Asistence: Guélor Kanga

0 : 1
Karta - Andreas Vindheim
background 10’
Pokus Vindheima

Kozák sklepl míč na Haška, který měl napravo dost prostoru a odcentroval před branku. Hlavičkoval Vindheim, ale byl těsně bránění a míč nenasměroval mezi tyče.

6’
Bojovný začátek

Úvod utkání se nese v soubojovém duchu a zatím jsme neviděli žádnou větší šanci.

4’

Nástup

Oba týmy právě nastupují na trávník!

Audiokomentář

Pokud nechcete o zápase jen číst, můžete si naladit i audiokomentář, který pro vás připravujeme na adrese live.sparta.cz!

Rozcvička

Oba týmy se za chvíli začnou rozcvičovat, zápas začíná v 17:00.

Opavě se nedaří

Opava je v ligové tabulce v polovině soutěže na posledním místě, na kontě má devět bodů. Naposledy domácí vyhráli ve druhém kole, kdy porazili Příbram.

Sestava

V sestavě je jen jedna změna oproti poslednímu ligovému utkání s Bohemians - Andreas Vindheim nastupuje místo Davida Moberga Karlssona. Pozici pravého křídla už si Vindheim vyzkoušel v pohárovém utkání v Budějovicích.

Začátek přenosu

Hezký den, vítejte u textového přenosu z dalšího kola FORTUNA:LIGY, Sparta zajíždí na hřiště Opavy!