ReportážeMuži A

Remíza na úvod ligy

Sparťané proti Bohemians dlouho vedli, nakonec se musejí smířit s bodem.

Sparťané proti Bohemians dlouho vedli, nakonec se musejí smířit s bodem. Na Lafatovu dvoustou ligovou branku v kariéře odpověděl v samém závěru utkání Šmíd a Sparta se s Bohemians rozešla smírně 1:1.
Trenér Stramaccioni oproti zápasu v Bělehradu provedl pět změn - Štetinu na stoperu nahradil Mareček, který ve středu zálohy přepustil místo Mavubovi. Na levém kraji zálohy začal od první minuty Ben Chaim a Janka na hrotu nahradil Lafata.
Hosté sice v prvním poločase zahrozili příležitostmi Tetteha a Maška, jenže Martin Dúbravka v brance Sparty ani v jednom případě nemusel zasahovat.
Naopak když byl na druhé straně ve vápně stažen Ben Chaim a k pokutovému kopu se postavil David Lafata, byl brankář Bohemians Fryšták bez šance. David Lafata poslal Spartu do vedení svou dvoustou ligovou brankou v kariéře.
Aktivní Ben Chaim nebyl daleko od navýšení skóre, jeho technickou ránu levačkou vytěsnil skvělým zákrokem Fryšták.
Ve druhé části chyběly centimetry k premiérově trefě za Spartu naopak Srdjanu Plavšićovi, který si míč navedl z pravé strany a levačkou trefil přízemní střelou tyč.
Bojovní Bohemians i ve druhé půli předváděli sympatický výkon, nejblíže vyrovnání byli při závaru před Dúbravkou v 72. minutě, kdy míč nebezpečně poskakující na hranici malého vápna na poslední chvíli odvrátil jeden z domácích obránců.
Poslední dvacetiminutovku odehrál i Tomáš Rosický, který si od zaplněných tribun letenského stadionu vysloužil mohutný aplaus.
Letná se ale nakonec neradovala. Dvě minuty před koncem vystřelil pro Bohemians cennou remízu Šmíd, který dorazil do sítě střelu zpoza vápna.
AC Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)
Branky: 16. Lafata - 88. Šmíd. ŽK: Hůlka, Dostál. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Antoníček. Diváci: 16724.
Sparta: Dúbravka - Karavaev, Mareček, Kaya (45. Štetina), Ćivić - Mandjeck, Mavuba - Juliš, Plavšić, Ben Chaim (70. Rosický) - Lafata (83. Janko).
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocić - Vaníček (69. Kuchta), Švec (81. Jirásek), Mašek, Jindřišek, Bartek - Tetteh (63. Kabajev).