Rosa rozhodl o výhře

Tenhle zápas patřil Tomáši Rosickému. V základní sestavě nastoupil po sedmnácti letech a v sedmnácté minutě vstřelil gól, kterým nasměroval svůj tým k výhře 2:0 nad Karvinou.

Tenhle zápas patřil Tomáši Rosickému. V základní sestavě nastoupil po sedmnácti letech a v sedmnácté minutě vstřelil gól, kterým nasměroval svůj tým k výhře 2:0 nad Karvinou.
Do sestavy se také vrátil Srdjan Plavšić, který začal na střídačce a do hry se dostal v samém závěru, když nahradil právě Rosického. Nastoupit naopak nemohl nemocný Lukáš Štetina.
Sparťané si proti Slezanům udržovali převahu a první velkou šanci promarnil David Lafata, který přesný centr z pravé strany poslal na zadní tyči ve skluzu jen mimo.
Úspěšnější byl v sedmnácté minutě Tomáš Rosický, který si počkal na další centr zprava a z první překonal karvinského brankáře Berkovce. Šlo o Rosického první gól po návratu na Letnou.
Karvinští ale na Letné zlobili a v prvním poločase si vypracovali hned několik gólových příležitostí. Jenže Dúbravka tolik práce neměl, nejnebezpečnější pokusy Letiće a Ramireze nemířily přesně a skončily mimo.
První skvělý zákrok tak slovenský brankář v barvách Sparty zaznamenal až na samém úvodu druhé půle, kdy fantasticky vytáhl technickou střelu Budínského z dvaceti metrů.
Při šancích Lafaty a Sáčka se zaskvěl i Berkovec, jenže když po rohovém kopu ve vápně propadl míč k volnému Davidu Hovorkovi, byl bez šance a Sparta vedla o dvě branky.
Zbytek utkání už sparťané bez větších potíží kontrolovali, v samotném závěru mohli přidat i třetí gól, jenže Plavšiće z brejku vychytal Berkovec a Václav Kadlec dorážkou odkrytou branku minul. I tak si sparťané pozásluze ze souboje se Slezany odnášejí všechny body.
AC Sparta Praha – MFK Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 17. Rosický, 54. Hovorka. Rozhodčí: Nenadál – Koval, Kříž. Diváci: 9320.
Sparta: Dúbravka – Zahustel, Mareček, Hovorka, Costa – Mandjeck, Sáček (58. M. Frýdek), Rosický (85. Plavšić) – Šural (62. V. Kadlec), Lafata, Biabiany.
Karviná: Berkovec – Košťál, Kalabiška, Moravec, Eismann (56. Štepanovský), Hošek, Budínský (68. Weber), Ramirez, Letić, Panák, Janečka (73. Smrž).