Domácí prohra s Plzní

Sparťané v dramatickém zápase s Plzní na body nedosáhli. Přestože byli po většinu času aktivnějším týmem a vypracovali si řadu gólových příležitostí, podlehli Viktorii 0:1.

Sparťané v dramatickém zápase s Plzní na body nedosáhli. Přestože byli po většinu času aktivnějším týmem a vypracovali si řadu gólových příležitostí, podlehli Viktorii 0:1.
Oproti poslednímu zápasu na půdě Dukly udělal Andrea Stramaccioni jedinou změnu v sestavě, když na levém křídle nahradil Bogdana Vatajelua Josefem Šuralem.
První dvě dobré příležitosti zápasu měl kapitán David Lafata, jenže po přihrávkách Václava Kadlece a Jonathana Biabianyho své pokusy nezamířil přesně.
Vedení se nakonec ujali hosté, ve chvíli, kdy tlak Sparty v prvním poločase vrcholil. Z pravé strany odcentroval Hejda a míč se z hlavy Koláře snesl pod břevno Dúbravkovy branky.
Akce v první půli ale zdaleka nebyla u konce. Na úvodní gól hostí mohl rychle odpovědět Hovorka, jenže jeho hlavičkový pokus z brankové čáry odvrátili obránci Viktorie. Na druhé straně trefil Kopic stříleným centrem Petrželu a Martin Dúbravka předvedl vynikající zákrok.
Stejně si sparťanský brankář vedl krátce po startu druhé půle, když vytáhl nepříjemnou Petrželovu střelu po rychlé kombinační akci Plzně. Na druhé straně v dobré pozici pálil Václav Kadlec, jenže jeho pokus srazil mimo tři tyče David Lafata.
Sparťané ve druhé půli útočili ze všech sil a u většiny nebezpečných akcí byl Václav Kadlec. Nejprve přesprintoval obránce a přehodil Kozáčika, před dobíhajícím Ben Chaimem ale míč do zámezí uklidil Řezník.
V závěrečné desetiminutovce pak parádní ranou z dálky nastřelil tyč a dorážející Ben Chaim stál bohužel v momentu střely v ofsajdu. Vyrovnávací branku pak nepřinesl ani závěrečný tlak domácích.
AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 38. Kolář. ŽK: V. Kadlec - Krmenčík, Hejda, Havel, Hrošovský, Zeman. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Kříž. Diváci: 17134.
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Kadlec - Mareček (74. Sáček), Mavuba - Bibiany (62. Rosický), Lafata, Šural (54. Ben Chaim) - V. Kadlec.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Havel - Hořava, Hrošovský - Petržela (64. Zeman), Kolář (81. Bakoš), Kopic (70. Pilař) - Krmenčík.