Šuryho hattrick rozhodl

Sparťané z jablonecké Střelnice odvážejí všechny tři body. O výhru 3:0 se rychlými góly postaral Josef Šural, který navíc v závěrečné desetiminutovce dovršil hattrick.

Sparťané z jablonecké Střelnice odvážejí všechny tři body. O výhru 3:0 se rychlými góly postaral Josef Šural, který navíc v závěrečné desetiminutovce dovršil hattrick.
Andrea Stramaccioni udělal oproti zápasu s Plzní čtyři změny v sestavě a v základní sestavě se představili Mandjeck, Sáček, Vatajelu i Tomáš Rosický.
Sparta na severu Čech začala skvěle a hned po necelých třech minutách hry otevřel skóre Josef Šural, který hlavou poslal do sítě přesný centr Bogdana Vatajelua.
Poté sice Stramaccioniho tým ztratil zraněného Václava Kadlece, krátce na to se ale radoval z druhé trefy. Vatajelu svým dalším centrem, tentokrát od rohového praporku, našel znovu Josefa Šurala, který se hlavičkou prosadil podruhé.
Domácí zahrozili až s blížícím se poločasem, po závaru před Dúbravkou měl před sebou Doležal zcela odkrytou branku, jenže minul. Slovenský brankář v dresu Sparty pak zlikvidoval i nebezpečný přízemní pokus Masopusta.
Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně, jenže po střele Jovoviće, kterou výtečně zlikvidoval Dúbravka, šance přicházely na druhé straně. Dva přesné pasy Biabianyho našly Vatajelua a Michala Kadlece, jenže zatímco první nepovedenou střelou poslal míč vedle, druhého fantasticky vychytal Hrubý.
V 83. minutě pak Josef Šural završil svůj hattrick, když vystihl domácí rozehrávku, překonal bezmocného Hrubého a stanovil závěrečné skóre.
FK Jablonec - AC Sparta Praha 0:3 (0:2)
Branky: 3., 16. a 83. Šural. ŽK: Považanec, Tecl - Hovorka, M. Kadlec. Rozhodčí: Ardeleanu - Kubr, Fišer. Diváci: 4883.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Kysela, Hübschman, Hanousek - Masopust, Považanec, Trávník, Jovović (83. Kouřil) - Doležal (52. Mihálik), Tecl.
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Kadlec - Mandjeck, Sáček (86. Mareček) - V. Kadlec (8. Biabiany), Rosický (73. Néstor), Vatajelu - Šural.