Před důležitým duelem proti vedoucímu Slovácku, který odehrají juniorky příští sobotu, musely zvládnout utkání s rivalkami ze Slavie. Hrálo se v Horních Počernicích v neděli po obědě a výsledek znamená, že o titulu se bude rozhodovat proti Slovácku.
Utkání se hrálo na hřišti v Xaverově za horkého počasí, ale oba týmy vstoupily do zápasu s chutí a bojovností. První velkou šanci si vytvořily po rohovém kopu sparťanky, když míč propadl až k osamocené Dudové, jejíž střela ale postrádala přesnost. V 15. minutě se již hostující hráčky mohly radovat z úvodní branky zápasu, když se míč po individuální akci Khýrové odrazil k Pochmanové, která z hranice velkého vápna mířila přesně. Ve 22. minutě Stašková vysunula do úniku Kodadovou, ta se ale přes domácí brankařku neprosadila. O pár minut později si mohly obě hráčky svůj souboj zopakovat, tentokrát však Kodadová mířila do vzdálenější tyče a odražený balón stihla slávistická obrana odvrátit. Ve 34. minutě nedokázala ani Mášová prostřelit dobře chytající Horáčkovou. O dvě minuty později prošla domácí obranou Kodadová a přesnou přihrávkou našla z druhé vlny nabíhající Pochmanovou, jejíž střela k tyči znamenala dvougólové vedení. Další branku mohla přidat Mášová, která po samostatném úniku a kličce domácí brankařce minula odkrytou slavistickou svatyni.
Druhý poločas začal ve stejném duchu jako první. Dobře chytající domácí brankařka Horáčková si dokázala poradit s úniky Kodadové. V 60. minutě vychytala po rohovém kopu z bezprostřední blízkosti také Dudovou. Rozhodující branka přišla až v 71. minutě, když si po úniku Khýrové srazila slavistická obrana míč do odkryté branky. V závěrečných minutách se do dvou nadějných šancí dostala Cvrčková, ale ani její pokusy neskončily gólem. A tak po mnoha neproměněných příležitostech hráček Sparty skončilo utkání výsledkem 0:3.
Hodnocení trenéra Jana Sumce: „I přes nepříjemné horké počasí nepostrádalo utkání tempo, k čemuž přispěly oba týmy. Z počátku jsme se nemohli dostat do kombinační hry a míče zbytečně nakopávali. Po první brance se hra z naší strany zlepšila. Měli jsme však problémy s ofsajd systémem, který slávistická obrana praktikovala. I přesto jsme si dokázali vytvořit velké množství brankových příležitostí, které se nám nedařilo proměňovat. Na tomto musíme v příštím týdnu zapracovat, neboť nás čeká velmi těžké utkání s vedoucím Slováckem."
SK Slavia Praha U18 - AC Sparta Praha U18 0:3 (0:2)
Branky Sparty: 15., 35. Pochmanová, 70. vlastní
Sestava Sparty: Zuchová (74. Zelená) - Čížková (18. Kodadová, 75. Cvrčková), Kavalová, Dudová, Kotrčová - Dvorská, Sonntagová (71. Charouzová), Pochmanová (71. Mikešová), Stašková (75. Prokůpková), Mášová, Khýrová