Penaltové drama se špatným koncem

Cesta Sparty domácí pohárovou soutěží končí v osmifinále. Baník na Letné dvakrát vedl, odpovědět dokázali Janko se Šuralem. Závěrečný penaltový rozstřel však vyšel lépe hostujícímu týmu.

Cesta Sparty domácí pohárovou soutěží končí v osmifinále. Baník na Letné dvakrát vedl, odpovědět dokázali Janko se Šuralem. Závěrečný penaltový rozstřel však vyšel lépe hostujícímu týmu.
Andrea Stramaccioni dal šanci Vyacheslavu Karavaevovi, první poločas odehrál na pravém křídle Tal Ben Chaim a po jednozápasové pauze se do sestavy vrátil také David Lafata.
První poločas se ale Spartě vůbec nevydařil. Baník zahrozil příležitostmi Poznara a De Azeveda, v sedmatřicáté minutě pak po centru z pravé strany otevřel skóre Robert Hrubý.
Sparťané si s obranou Slezanů nevěděli rady a zahrozili pouze když po pravé straně unikl Ben Chaim a jeho přízemní pas na přední tyč před Šuralem lapil brankář Šustr.
Šancí před brankou Baníku začalo přibývat až ve druhé části. Štetina mohl využít chytrého lobu Hovorky, jenže z první trefil jen Šustra, který se blýsknul také při příležitostech Marečka a Michala Kadlece.
V 67. minutě nasadil Andrea Stramaccioni do hry Marca Janka, který se mu o deset minut později odvděčil vyrovnávací brankou, když si ve vápně našel Néstorův rohový kop a hlavou ho poslal přesně k tyči.
Tlak domácích se v závěru stupňoval, ale rozhodnout sparťané nedokázali. V prodloužení bohužel první udeřili hosté, když se po rohovém kopu z pravé strany nejlépe zorientoval Azatskyi a hlavou znovu poslal Baník do vedení.
Sparťané však znovu dokázali odpovědět, krátce po startu druhé části prodloužení si totiž odražený míč našel Pepa Šural a překrásnými nůžkami srovnal na 2:2.
V závěrečném penaltovém rozstřelu nejprve uspěli Pazdera, Hrubý a na druhé straně Šural s Jankem. Rozhodla třetí série, v níž poslal Baník do vedení Jakub Šašinka a Néstor branku přestřelil. Protože se stejný scénář opakoval ve čtvrté sérii s Ondřejem Šašinkou a Karavaevem, byla Sparta poražena a v pohárové soutěži skončila v osmifinále.
AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 2:3 po penaltách (0:1)
Branky: 77. Janko, 107. Šural - 37. Hrubý, 93. Azatskyi, rozhodující penalta J. Šašinka. ŽK: Mavuba, Mareček, Janko, Sáček – Morgan, Stáňa, Šustr, Pokorný, Azatskyi, O. Šašinka, J. Šašinka. Rozhodčí: Pechanec – Myška, Flimmel. Diváci: 4213.
Sparta: Dúbravka – Karavaev, Hovorka, Štetina, M. Kadlec – Mareček, Mavuba (67. Janko) – Ben Chaim (45. Néstor), Lafata, Vatajelu (46. Sáček) – Šural.
Baník: Šustr – Pazdera, Pokorný, Azackij, Morgan – Sus (71. Stáňa), Šindelář, De Azevedo (113. O. Šašinka), Hrubý, Granečný – Poznar (84. J. Šašinka).