Prohra v Olomouci

Letenský tým nedokázal v patnáctém ligovém utkání aktuálního soutěžního ročníku vstřelit na hřišti Olomouce gól a naopak inkasoval po standardní situaci, což zajistilo domácímu týmu těsné vítězství 1:0, o kterém gólem rozhodl Martin Sladký.

Letenský tým nedokázal v patnáctém ligovém utkání aktuálního soutěžního ročníku vstřelit na hřišti Olomouce gól a naopak inkasoval po standardní situaci, což zajistilo domácímu týmu těsné vítězství 1:0, o kterém gólem rozhodl Martin Sladký.
Do první nadějné příležitosti se dostali sparťané, když se do pokutového území domácích dostal Bogdan Vatajelu, ale jeho střelecký pokus ve skluzu zastavil brankář Buchta.
I domácí zahrozili v první čtvrthodině zápasu, když nejprve musel Dúbravka vyrazit nepříjemný centr po rohovém kopu a ve dvanácté minutě se dostal za obranu Falta, který postupoval sám na Dúbravku, ale se střelou se trochu ukvapil a levou nohou vůbec netrefil branku.
Největší vzrušení prvního poločasu přinesla dvaadvacátá minuta, kdy nejvíce faulující hráč prvního poločasu, domácí útočník Tomáš chorý, v souboji šlápl na záda ležícímu Davidu Hovorkovi, za což viděl žlutou kartu.
Zápas v prvním poločase nabídl především velké množství osobních soubojů a hra byla často přerušována hvizdem rozhodčího Královce kvůli častým faulům hráčů obou týmů. Časté fauly i řada nepřesností v podání obou týmů znamenala, že do konce prvního poločasu diváci na olomouckém stadionu již žádnou šanci neviděli.
Po změně stran se hra příliš nezměnila, na hřišti bylo dál hodně soubojů i nepřesností, ale deset minu po přestávce se diváci dočkali úvodní branky. Po rohovém kopu prodloužil Radakovič na přední tyči míč, který se odrazil v malém vápně k Martinu Sladkému, jenž propálil vše před sebou a poslal domácí tým do vedení 1:0.
I nadále byli domácí aktivnějším týmem a dostali se krátce po gólu do další šance. Chorý si zaběhl za obranu a střílel z úhlu po samostatném úniku, ale Dúbravka jeho střelu vyrazil. Následnou dorážku do prázdné branky Houskovi překazil skluzem Lukáš Štetina.
V další příležitosti byl nejprve Kalvach, jehož pěknou střelu volejem chytil skokem k tyči Dúbravka, aby následně Costa musel srazit střelu Chorého po zasekávačce v pokutovém území.
Pravděpodobně největší šance sparťanů měl v šestasedmdesáté minutě zápasu Václav Kadlec, když nejprve postupoval na branku po přihrávce od Rosického, ale míč poslal vedle. O pár vteřin později si pustil míče po přihrávce od Šurala kolem obránce, ale brankář Buchta dokázal rychle skočit pod nohy Kadlece a jeho střelu vyrazit.
Zatímco vedení domácích mohl navýšit střídající Moulis, kterého ale skvělým zákrokem vychytal Martin Dúbravka, sparťané si nedokázali vytvořit žádné větší šance k vyrovnání. Všechny centry dokázal buď posbírat brankář Buchta, nebo byli nepřesné a sparťané se nedostali k zakončení.
Zápas 15. kola HET ligy tak vyzněl pro domácí tým, který zvítězil 1:0 díky brance Martina Sladkého.
SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka: 56. Sladký. ŽK: Chorý – Šural, Frýdek. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Hájek. Diváci: 11028.
Sigma: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (87. Moulis), Houska, Plšek, Kalvach, Falta (78. Hála) – Chorý (90. Texl).
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka, Štetina, Costa (73. Ben Chaim) – Sáček (64. Rosický), Mavuba (87. Biabiany) - V. Kadlec, M. Frýdek, Vatajelu - Šural.