Sparťané podlehli Dynamu 1:2

Reportáž z přípravného utkání s Dynamem České Budějovice

Sparťané v rámci letního soustředění v Rakousku cestovali do nedalekých Českých Budějovic, kde se utkali s místním Dynamem, kterému podlehli 1:2.
Obměněná sestava začala aktivně. V prvních minutách utkání na hřišti vynikal Martin Frýdek, který několikrát zajímavě centroval před branku Křížka. Sparťanští fanoušci se prvního gólu dočkali v 18. minutě. Kangovu přihrávku si na hranici velkého vápna zpracoval Lukáš Vácha a jeho střela prošla do branky Dynama.
Na druhé straně na sebe upozornil ex-sparťan Patrik Čavoš. Ve 32. minutě se dostal k odraženému míči a pohotově výpálil z 35 metrů. Jeho tvrdou a přesnou střelu zlikvidoval fantastickým zákrokem Milan Heča.
Ve 34. minutě hlavní rozhodčí odpískal pokutový kop po faulu Lukáše Štetiny. K penaltě se postavil bývalý sparťan Jiří Kladrubský a pohodlně zakončil. Týmy tak po prvním poločase šly do šaten za vyrovnaného stavu.
Do druhého poločasu trenér Hapal ukázal na Costu, Ristiće, Stancia a Chvátala, kteří nahradili Štetinu, Chipcia, Kangu a Vatajela.
Domácí příznivci se ihned v úvodu poločasu mohli radovat. Přečíslení tří na jednoho Costa skluzem přerušit nedokázal a tak mohl Pouček zakončovat do odkryté branky Milana Heči.
Vyrovnat mohl Chvátal a o pár minut později Stanciu, ale střela ani jednoho z nich brankáře Dynama nepřekvapila.
Pavel Hapal v 63. minutě opět prostřídal. Ze hřiště odešel Vukadinović, Frýdek, Pulkrab a střelec Vácha. Do hry se podíval Ben Chaim, Ćivić, Kulhánek a Šural.
V 75. minutě se do obrovské příležitosti dostal Mihailo Ristić, který si naběhl na centr Stancia z přímého kopu. Bohužel srbský záložník z dobré pozice branku přestřelil.
Přípravné utkání na stadionu v Českých Budějovicích sledovalo 1841 diváků,  kteří v závěru druhého poločasu viděli několik šancí sparťanských hráčů, těm se ale vyrovnat nepodařilo. A svěřenci trenéra Hapala tak podruhé v rámci rakouského soustředění prohráli.
SK Dynamo České Budějovice - AC Sparta Praha 2:1(1:1).