Na závěr roku výhra

Sparťané zakončili rok 2017 vítězstvím a po výtečném prvním poločase porazili Mladou Boleslav 3:0. První gól si vstřelil hostující brankář Jedlička, další dva góly přidali Ondřej Zahustel a Josef Šural.

Sparťané zakončili rok 2017 vítězstvím a po výtečném prvním poločase porazili Mladou Boleslav 3:0. První gól si vstřelil hostující brankář Jedlička, další dva góly přidali Ondřej Zahustel a Josef Šural.
Po delší době šanci v základní sestavě dostali nerozluční parťáci Plavšić s Ćivićem a oba byli na trávníku hodně vidět. Zatímco první jmenovaný po pravé straně motal hlavu Fleišmanovi, druhý už po dvanácti minutách otevřel skóre.
Eldar odcentroval z levé strany, centr se odrazil od tyče do brankáře Jedličky a dokutálel se až za brankovou čáru. To potvrdil i videorozhodčí, který byl v utkání nasazen poprvé v historii nejvyšší soutěže.
GENERALI Arena ještě nepřestala slavit a rychle dostala další důvod k radosti. Vatajelu odcentroval od rohového praporku a jeho rohový kop poslal hlavou do sítě Ondra Zahustel.
Rumunský křídelník pak v závěru první půle připravil třetí sparťanský zásah, když tentokrát centroval zleva a jeho pas přesnou hlavičkou zužitkoval Pepa Šural.
Ve druhé části už tolik gólů nepřibývalo. Na jedné straně zlikvidoval tvrdou ránu Plavšiće Jedlička, na té druhé pak střídající Magera z přímého kopu jen těsně minul Dúbravkovu branku a proti slovenskému brankáři neuspěl po chytrém lobu za obranu ani Tomáš Přikryl.
Sparta tak díky třem brankám v prvním poločase porazila Mladou Boleslav 3:0 a rok 2017 zakončila výhrou.
AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 3:0 (3:0)
Branky: 12. Ćivić, 15. Zahustel, 36. Šural. ŽK: Ćivić, M. Frýdek - Fabián, Jedlička, Chaluš. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Flimmel. Diváci: 6234.
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Hovorka (88. Kaya), Štetina, Ćivić - Mavuba, M. Frýdek - Plavšić, V. Kadlec (62. Rosický), Vatajelu (74. Ben Chaim), Šural.
Mladá Boleslav: Jedlička - Pauschek, Stronati, Chaluš, Fabián (76. Novák) - Hubínek, Rada (89. Jánoš) - Mingazov (46. Magera), Matějovský, Fleišman - Přikryl.