Premiérové góly rozhodly o výhře

Premiérové trefy zimních posil Nicolae Stanciua a Guélora Kangy přinesly úvodní jarní vítězství. Sparťané se prosadili v páté minutě díky rumunskému záložníkovi, výhru nad Libercem stvrdil Kanga v nastaveném čase z penalty.

Premiérové trefy zimních posil Nicolae Stanciua a Guélora Kangy přinesly úvodní jarní vítězství. Sparťané se prosadili v páté minutě díky rumunskému záložníkovi, výhru nad Libercem stvrdil Kanga v nastaveném čase z penalty.
Sparťané do úvodního soutěžního zápasu v tomto kalendářním v roce vstoupili i se třemi novými hráči. V základní sestavě byli jak brankář Nita, tak záložníci Stanciu a Kanga. David Lafata i David Bičík zahájili zápas mezi náhradníky, kapitánskou pásku tak navlékl Václav Kadlec, jenž nastoupil na hrotu útoku.
Sparťané hned od začátku diktovali tempo hry a v páté minutě se dočkal zaplněný stadion úvodního gólu. Po centru z levé strany odvrátili hosté míč jen za vápno a Nicolae Stanciu pravačkou napálil míč volejem do sítě – 1:0.
Letenský tým v dalším průběhu hry hrozil především po protiútocích a centrech ze strany, ale Václav Kadlec se dvakrát do zakončení nedostal kvůli skluzu obránce. V šanci byl také David Hovorka, jenž ale při snaze přehodit brankáře trefil nohu obránce, jenž míč nadzvedl nad branku.
Na úvod druhého poločasu se pokusili ohrozit branku Ben Chaim a Stanciu, ale ani jeden z nich branku netrefil. Na druhé straně mohl vyrovnat Folprecht, ale hlavičkou poslal míč nad branku z hranice penalty.
Hostující tým zahrozil nejvíce čtvrt hodiny před koncem, kdy nejprve Nita chytil střelu zblízka v podání Bosančiće, následně museli sparťané vykopávat míč z brankové čáry.
V závěru se hostující tým dostal ještě k několika standardním situacím, ale sparťané naštěstí všechny centry dokázali odvrátit.
V samém závěru byl ještě faulován David Lafata v pokutovém území a následnou penaltu proměnil Guélor Kanga, který se tak také poprvé v rudém dresu prosadil střelecky.
Sparťané vyhráli 2:0 a o bod přeskočili svého soupeře v ligové tabulce.
AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 2:0 (1:0)
Branky: 5. Stanciu, 90+3. Kanga z pen. ŽK: Karafiát, Bosančić. Diváci: 13811.
Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Frýdek - Mavuba, Stanciu (86. Kulhánek), Kanga - Ben Chaim (66. Lafata), Vatajelu (78. Plavšić) - V. Kadlec.
Liberec: Hladký - Coufal, Karafiát, Kačaraba, Kerbr - Oscar, Folprecht, Breite, Mikula (58. Bosančić) - Potočný, Bartl (79. Voltr).