Drchalův premiérový gól na výhru nestačil

Premiérový ligový start přinesl Václavu Drchalovi i premiérový ligový gól v dresu sparťanského A týmu. Na plný bodový zisk ale jeho gól z třiapadesáté minuty nestačil, když domácím vystřelil bod za remízu 1:1 Tomáš Zajíc.

Premiérový ligový start přinesl Václavu Drchalovi i premiérový ligový gól v dresu sparťanského A týmu. Na plný bodový zisk ale jeho gól z třiapadesáté minuty nestačil, když domácím vystřelil bod za remízu 1:1 Tomáš Zajíc.
Sparťanští trenéři udělali do zápasu na hřišti Slovácka tři změn v základní sestavě. Mavubu, Štetinu a Vatajelua nahradili Kaya, Kulhánek a Drchal. Pro posledně jmenovaného to byla soutěžní premiéra v A týmu Sparty a první ligový start v kariéře.
V prvním poločase se do nadějných situací dostávaly oba týmy. Domácí Janošek se dostal ke střele ve dvanácté minutě, ale jeho pokus minul branku Florina Nity o metr.
Po zpětné přihrávce Drchala se zase dostal ke střele Guélor Kanga, ale domácí brankář Heča neměl problém jeho pokus chytit.
V největší šanci se nakonec objevil Ondřej Zahustel, jenž ve skluzu zakončoval střílený centr Martina Frýdka, ale trefil pouze břevno.
Po změně byli sparťané aktivnější a měli na začátku k dispozici čtyři rohové kopy. Ten poslední znamenal úvodní branku zápasu. Stanciu si navedl míč, obešel dva protihráče a jeho prudkou střelu dorazil do sítě Václav Drchal, pro kterého to byla premiérová trefa v ligové soutěži.
Vedení Spartě vydrželo do 70. minuty, kdy se po centru do vápna otočil kolem sparťanských obránců Tomáš Zajíc, jenž následně obstřelil brankáře Nitu a vyrovnal na 1:1.
V závěru měli sparťané ještě několik centrů do pokutového území domácího týmu, ale druhý gól se jim přidat nepodařilo. Největší šanci druhé půle vychytal brankář Hečka, který nejprve chytil hlavičku Ondřeje Zahustela a následně i dorážku Václava Kadlece.
Sparťané tak v Uherském Hradišti pouze remizovali 1:1 a nevyužili zaváhání Olomouce, která v dříve hraném utkání prohrála v Brně.
1.FC Slovácko – AC Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 70. Zajíc - 53. Drchal. ŽK: Divíšek, Janošek, Petr – V. Kadlec, Frýdek, Hovorka. Diváci: 4820.
Slovácko: Heča – Juroška, S. Hofmann, Břečka, Divíšek – Janošek, Daníček – Sadílek (77. Machalík), Havlík (57. Navrátil), Petr – Zajíc.
Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Kaya, Frýdek - Kanga, Kulhánek, Stanciu - V. Kadlec (82. Mustedanagić), Ben Chaim (62. Plavšić) - Drchal.