Domácí ztráta s Brnem

Letenský tým v druhém jarním domácím utkání nedokázal porazit Zbrojovku Brno. Hosté se dostali krátce po začátku druhého poločasu do vedení, poté vyrovnal Ondřej Zahustel, ale sparťané vítězný gól vstřelit nedokázali.

Letenský tým v druhém jarním domácím utkání nedokázal porazit Zbrojovku Brno. Hosté se dostali krátce po začátku druhého poločasu do vedení, poté vyrovnal Ondřej Zahustel, ale sparťané vítězný gól vstřelit nedokázali, i když hosté dohrávali bez vyloučeného Kryštůfka.
Letenský tým do druhého jarního domácího utkání nastoupil opět se změnami v základní sestavě. Václav Drchal dostal opět důvěru v útoku od úvodní minuty, ale změny nastaly v obraně, když ve stoperské dvojici nastoupili Kaya s Costou a Michal Kadlec na levé straně obrany.
Do středu záložní řady se vrátil oproti utkání se Slováckem Rio Mavuba, jenž nahradil Jiřího Kulhánka. Mezi náhradníky začal zápas Mihailo Ristić, jenž byl poprvé od zimního příchodu v nominaci A týmu k utkání.
Do první slibné příležitosti se dostal Václav Drchal, jenž si v jedenácté minutě navedl míč z levé strany do středu hřiště, ale prudkou střelou branku přestřelil. Poté byl v nadějné pozici také Kanga, ale obránce mu na poslední chvíli míč ukopl.
V osmnácté minutě se dostali do šance i hosté, když Acosta běžel středem hřiště na Nitu, ale vystřelil slabě a sparťanský brankář míč chytil. O šest minut později se po přihrávce mezi obránci dostal za obranu Václav Kadlec, ale z úhlu minul.
Do přestávky mohl otevřít skóre ještě Drchal, jenž se snažil nasměrovat do branky míč po střele Kangy, ale také minul a následně ani sám Kanga branku střelou netrefil.
Čtyři minuty po změně stran se dostal v rohu vápna ke střele Martin Juhar, míč tečoval Ondřej Zahustel a Florin Nita na něj nedosáhl. Brno se tak dostalo do vedení 1:0.
Následně do hry přišli Lafata i Vatajelu a právě druhý jmenovaný byl u vyrovnávací branky. Po rohu se k němu totiž vrátil míč, rumunský fotbalista poslal centr před branku a Ondřej Zahustel usměrnil míč za záda Melichárka – 1:1.
Následně se do šancí dostali Ben Chaim, Zahustel a dvakrát střílel nebezpečně Vatajelu z přímého kopu, ale vítězný gól se sparťanům vstřelit nepodařilo. Neujala se totiž ani hlavička Lafaty, když se míč odrazil od břevna zpět do hřiště a sedm minut před koncem přestřelil v pádu Václav Kadlec.
V poslední minutě mohl ještě strhnout vítězství na stranu Zbrojovky střídající Sedlák, jenž po protiútoku postupoval sám na Nitu, ten ale včas vyběhl a míč vyrazil.
Sparťané tak se Zbrojovkou pouze remizovali 1:1.
AC Sparta Praha – FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
Branky: 61. Zahustel - 49. Juhar. ŽK: Sukup, Krejčí, Lutonský, Polák. ČK: Kryštůfek. Rozhodčí: Ondřej Pechanec - Michal Myška, Adam Horák. Diváci: 7513.
Sparta: Nita – Zahustel, Costa, Kaya, M. Kadlec (57. Vatajelu) – Mavuba (81. Plavšić), Kanga, Stanciu – V. Kadlec, Ben Chaim – Drchal (52. Lafata).
Brno: Melichárek – Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský – Polák – Acosta, Kratochvíl (81. Sedlák), Krejčí, Juhar (90. Vraštil) – Růsek (68. Bazeljuk).