ReportážeMuži A

Kangův gól na výhru nestačil

První zápas pod novým hlavním trenérem Pavlem Hapalem odehráli sparťané na hřišti Karviné, výhru ale nepřinesl. Spartu poslal do vedení v úvodním poločase Guélor Kanga.

První zápas pod novým hlavním trenérem Pavlem Hapalem odehráli sparťané na hřišti Karviné, výhru ale nepřinesl. Spartu poslal do vedení v úvodním poločase Guélor Kanga povedenou střelou zpoza vápna, domácím ale vystřelil bod za remízu 1:1 tři minuty před koncem Tomáš Wágner.
Do sestavy se po karetním trestu vrátil Martin Frýdek, kapitánskou pásku oblékl David Lafata a ve stoperské dvojici s Costou nastoupil David Hovorka. Do zápasu naopak nebyl kvůli zdravotním problémům připraven Semih Kaya.
Do prvních dvou slibných příležitostí se dostali domácí hráči, ale v obou případech jejich snahu o úvodní gól zastavili rozhodčí kvůli ofsajdu. Nakonec se k prvnímu rohovému kopu v zápase dostali sparťané v osmé minutě, ale přestože Stanciu poslal před branku dvakrát za sebou prudký centr, domácí obrana se ubránila.
Ve třinácté minutě si Zahustel šikovně přehodil hlavou obránce, aby našel na hranici vápna Václava Kadlece, jehož střela z otočky byla ale slabá a nebyla pro domácí nebezpečná.
Sparťané se dočkali gólové radosti ve 24. minutě, kdy domácí nedůrazně odkopli míč za vlastním vápnem, Kanga si jej posunul do kroku a pravačkou prostřelil domácího brankáře – 1:0.
Ihned po rozehrání se dostali domácí do velké šance, když si Kalabiška našel ve vápně centr Budínského, ale hlavičkou poslal míč od země nad břevno. Následně byl stejný hráč v dobré pozici na hranici vápna, ale volejem přestřelil.
Po změně se nejprve dostal ke střele zpoza vápna Nicolae Stanciu, ale prudkou střelou branku domácího týmu přestřelil. Na druhé straně se po narážečce a průniku do vápna dostal k centru střídající Lingr, ale sparťané dokázali nebezpečnou situaci vyřešit odkopem na půlku.
Domácí byli aktivnějším týmem a snažili se dostat, co nejvíce centrů před branku Florina Nity, jenže všechny míče sparťané buď odvrátili odkopem, nebo je sebral ze vzduchu právě sparťanský brankář.
Jedenáct minut před koncem získal střídající Lukáš Juliš odražený míč na půlce a běžel směrem na branku Karviné, ale Jan Hošek ho skluzem na poslední chvíli nepustil ke střele a nadějnou akci zastavil.
Sparťané nakonec nedokázali udržet těsné vedení, když si v 87. minutě zpracoval ve vápně míč Tomáš Wágner a rychlou kličkou obešel Florina Nitu a poslal míč do odkryté branky – 1:1.
V závěru už sparťané prosadit podruhé v zápase nepodařilo a utkání skončilo remízou 1:1.
MFK Karviná – AC Sparta Praha 1:1 (0:1)
Branky: 87. Wágner - 24. Kanga. ŽK: Budínský, Panák - Frýdek. Rozhodčí: Franěk Pavel - Arnošt Zdeněk, Dresler Radim. Diváci: 4833.
Karviná: Le Giang - Čolić, Dreksa, Hošek, Eismann – Voltr (65. Šisler), Panák, Janečka (70. Weber), Kalabiška (54. Lingr) - Budínský – Wágner.
Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Costa, Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec, Kanga, Stanciu (89. Ristić), Ben Chaim (73. Vatajelu) – Lafata (63. Juliš).