ReportážeMuži A

Remízové drama v derby

Letenský tým měl skvěle rozehrané derby pražských „S“, když nad Slavií vedl po prvním poločase o tři góly, ale nakonec utkání skončilo remízou 3:3.

Letenský tým měl skvěle rozehrané derby pražských „S“, když nad Slavií vedl po prvním poločase o tři góly, ale nakonec utkání skončilo remízou 3:3. O konečném skóre rozhodl v nastaveném čase Milan Škoda, který proměnil penaltu. Za Spartu se dvakrát střelecky prosadil Nicolae Stanciu.
Sparťané nastoupili do derby s Václavem Kadlecem i Davidem Lafatou v útoku. V základní sestavě se objevil také Srdjan Plavšić. V sestavě soupeře nechyběl například ani bývalý sparťanský hráč Josef Hušbauer.
Sparťané začali zápas výborně a byli aktivnějším týmem. Jejich aktivita vygradovala ve dvanácté minutě, kdy se tribuny letenského stadionu radovaly poprvé z gólu. Stanciu si připravil míč ve vápně ke střele a jeho prudkou střelu si srazil brankář Kolář do vlastní sítě.
Následně byl ve velké šanci Lafata, který ale po centru Václava Kadlece v pádu branku přestřelil. Po půl hodině hry se sparťané radovali podruhé, když si Tomáš Souček srazil do vlastní sítě centr po rohovém kopu a letenský tým vedl již o dvě branky.
Ještě do přestávky přidali sparťané třetí gól, když se Nicolae Stanciu prosadil z podobné pozice jako při prvním gólu, kdy si zpracoval míč ve vápně a prudkou ránou prostřelil brankáře Koláře.
Slavia udělala do druhého poločase dvě změny v sestavě, sparťané se více bránili, ale hostující hráči se dostávali jen do střeleckých příležitostí, které všechny pochytal Florin Nita.
Nakonec ale letenský stadion viděl drama až do samého závěru. Dvacet minut před koncem se prosadil hostující Stoch, který snížil na 1:3. Vrátit Spartě tříbrankové vedení mohl Lukáš Štetina, když se k němu odrazil míč od Ondřeje Koláře, ale hlavou nedokázal usměrnit míč do branky, naopak těsně minul.
Šest minut před koncem utkání se po rohovém kopu hlavou prosadil Simon Deli a snížil již jen na rozdíl jedné branky. A o vítězství sparťané přišli v nastaveném čase. Rozhodčí Královec nejprve posoudil zákrok Lukáše Štetiny na Stanislava Tecla ve vápně Sparty jako čistý, ale následně po konzultaci s video-rozhodčím nařídil penaltu.
Tu proměnil v páté minutě nastavení kapitán soupeře Milan Škoda a stanovil konečné skóre na 3:3.
AC Sparta Praha – SK Slavia Praha
Branky: 12. a 43. Stanciu, 32. vlastní Souček - 70. Stoch, 83. Deli, 90.+5 z pen. Škoda.  ŽK: Lafata, V. Kadlec, Plavšič, Štetina - Danny, Hromada, Deli, Bořil. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek - Zelinka (video). Diváci: 17039.
Sparta: Nita - Zahustel, Costa, Štetina, Frýdek - Kulhánek, Kanga - V. Kadlec (82. Šural), Stanciu, Plavšič (90. M. Kadlec) - Lafata (71. Sáček).
Slavia: Kolář - Frydrych (46. Van Buren, 74. Tecl), Jugas, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Danny (46. Hromada), Sobol - Škoda.