Pátá remíza v řadě

Sparťané v Teplicích zaznamenali pátou ligovou remízu za sebou. Letenský tým poslal před přestávkou do vedení Nicolae Stanciu, ale domácí dokázali srovnat krátce po přestávce. Letenští tak nevyhráli již pátý zápas v řadě.

Sparťané v Teplicích zaznamenali pátou ligovou remízu za sebou. Letenský tým poslal před přestávkou do vedení Nicolae Stanciu, ale domácí dokázali srovnat krátce po přestávce. Letenští tak nevyhráli již pátý zápas v řadě.
Po reprezentační přestávce došlo v sestavě oproti derby se Slavií k jedné změně. David Lafata začal utkání mezi náhradníky, Václav Kadlec byl na hrotu útoku a do středové řady byl zařazen Michal Sáček.
Do úvodních náznaků šancí se dostala Sparta, když Václav Kadlec těsně nedosáhl na centr Plavšiće, následně srbský záložník po včasném skluzu obránce nemohl doklepnout míč po střele Stanciua.
Domácí zahrozili střelou Ljevakoviće z velké dálky, která skončila vedle tyče, a v devatenácté minutě Costa v pádu zablokoval střelu Kučery. V pětadvacáté minutě se dostal do velké šance domácí Vondrášek, který si našel míč u zadní tyče po centru z pravé strany, ale zblízka branku přestřelil.
Na druhé straně podruhé v zápase jen těsně minul Václav Kadlec ve skluzu střílený centr a o šest minut později z velmi dobré pozice na hranici vápna střílel Michal Sáček, ale v největší sparťanské šanci dosavadního průběhu utkání branku přestřelil.
Pětatřicátá minuta znovu přinesla vzruch před brankou domácích, když Václav Kadlec vybojoval míč v souboji s brankářem Divišem, našel zpětnou přihrávkou Plavšiće, jeho střelu do prázdné brány ale obránce zablokoval.
Sparťané se dočkali gólu pět minut před přestávkou. A opět tomu předcházelo několik zablokovaných střel. Po centru Zahustela totiž domácí obránci dokázal zastavit dvě střely, nakonec se míč odrazil ke Stanciuovi, jenž propálil na třetí pokus vše před sebou – 1:0!
Do druhé půle už nenastoupil Martin Frýdek, který těsně před přestávkou inkasoval úder do hlavy a nemohl pokračovat v utkání, na jeho místo nastoupil Michal Kadlec.
V sedmapadesáté minutě se domácí dočkali vyrovnání, když si po centru z pravé strany našel u přední tyče míč Marek Červenka a volejem poslal míč mimo dosah Florina Nity – 1:1.
Během dalšího průběhu druhého poločasu se sparťané do větších šancí nedostávali, jejich akce většinou končily nepřesným centrem nebo jej stihli zastavit obránci. Nebezpečný přímý kop v podání Nicolea Stanciua dokázal zneškodnit brankář Diviš.
Na druhé straně musel zasahovat Florin Nita proti nebezpečné střele střídajícího Davida Vaněčka, který se dostal za obranu, ale na sparťanského brankář prudkou střelou nevyzrál.
Ani jeden z týmů si v samém závěru nevypracoval žádnou šanci a utkání skončilo remízou 1:1.
FK Teplice – AC Sparta Praha 1:1 (0:1)
Branky: 57. Červenka - 40. Stanciu. ŽK: Ljevaković - Zahustel. Rozhodčí: Emanuel Marek - Zdeněk Dobrovolný, Dušan Pospíšil. Diváci: 10114.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Hyčka, Ljevaković, Trubač, Kučera, Hora (90. Shejbal) – Červenka (72. Vaněček).
Sparta: Nita - Zahustel, Costa, Štetina, Frýdek (46. M. Kadlec) - Kulhánek – Stanciu (59. Ristić), Kanga, Sáček, Plavšić - V. Kadlec (74. Šural).