ReportážeMuži A

Tři góly v síti Dukly

Sparťané zvládli první domácí zápas po reprezentační přestávce, když porazili Duklu 3:0. Dvěma góly se na výhře podílel Josef Šural, svůj první ligový gól v dresu Sparty vstřelil Srdjan Plavšić.

Sparťané zvládli první domácí zápas po reprezentační přestávce, když porazili Duklu 3:0. Dvěma góly se na výhře podílel Josef Šural, svůj první ligový gól v dresu Sparty vstřelil Srdjan Plavšić.
Poprvé v základní sestavě nastoupil proti Dukle Josef Šural, který definitivně vyléčil zranění, které si přivodil během zimní přípravy. Na postu levého obránce nastoupil Bogdan Vatajelu, jenž nahradil Martina Frýdka, jenž nemohl hrát kvůli zdravotním problémům ze zápasu v Teplicích.
Na straně Dukly byli v sestavě i bývalí sparťané Rada, Kušnír nebo Podaný.
Sparťané začali zápas naprosto fantasticky. Hned ve třetí minutě Hovorka vyhrál souboj na vlastní polovině a hlavou poslal míč na Kangu. Ten neváhal a poslal dlouhý míč za obranu hostujícího týmu, Plavšić sprintem doběhl míč u brankové čáry, rychlou kličkou se zbavil obránce a prudkým centrem našel před brankou Josefa Šurala. Navrátilec do sestavy pak hlavičkou poslal míč do branky a otevřel skóre – 1:0.
Sparťané nepolevili a dál byli aktivnějším týmem. A ve čtrnácté minutě své vedení zvýšili na rozdíl dvou branek. Nicolae Stanciu bez příprav poslal míč přes celou šířku hřiště na Srdjana Plavšiće, ten si zpracoval míč do pohybu, následně obešel zasekávačkou protihráče a pravačkou po zemi prostřelil brankáře – 2:0.
V dalším průběhu prvního poločasu se málem dostal Josef Šural k druhé gólové hlavičce, ale po centru z pravé strany na míč těsně nedosáhl. Hosté se dostali k nebezpečné hlavičce Podaného, který ale po rohovém kopu minul branku.
Nebezpečně střílel také Guélor Kanga, ale jeho střela zpoza vápna branku hostujícího týmu minula o kousek.
Na úvod druhého poločasu se dostal do šance hostující Douděra, který si zaběhl za obranu Sparty, ale následně obloučkem netrefil branku.
Zajímavou střeleckou pozici si vytvořil Bogdan Vatajelu, jenž si navedl míč z poloviny hřiště až před pokutové území, ale jeho pokus skončil vedle branky. Do slibné pozice se dostával také střídající Tal Ben Chaim, jenž si naběhl na perfektní uličku Kangy, ale při snaze obhodit si brankáře, hostující gólman Rada jeho kličku vystihl a špičkou mu míč vypíchl.
Krátce poté se dostali hosté opět do zakončení, ale Douděrovu střelu po zasekávačce Florin Nita bez problémů chytil.
Sparťané se nakonec dočkali deset minut před koncem třetí branky, když se po rohovém kopu dostal míč k volnému Josefu Šuralovi u zadní tyče a sparťanský kapitán neměl problém míč doklepnout do sítě – 3:0.
Letenští tak porazili pražskou Duklu 3:0.
AC Sparta Praha – FK Dukla Praha 3:0 (2:0)
Branky: 3. a 80. Šural, 14. Plavšić. ŽK: Kulhánek - Holík, Bilovský, Milošević. Rozhodčí: Pavel Julínek - Ondřej Pelikán, Zdeněk Koval. Diváci: 11123.
Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Štetina, Vatajelu – Stanciu (83. Sáček), Kulhánek, Kanga, Plavšić - V. Kadlec (46. Ben Chaim), Šural (85. Lafata).
Dukla: Rada - Kušnír, Ostojić, Bezpalec, Miloševič - Bilovský – Holík (82. Doumbia), Brandner, Douděra, Podaný – Schranz (78. Duranović).