Remíza v Plzni

Letenský tým remizoval v Plzni 2:2. Sparťané se ujali vedení 2:0, když se trefili během tří minut Václav Kadlec a Srdjan Plavšić, ale domácí srovnali díky dvěma gólům po rohových kopech, ze kterých se prosadili Řezník s Hořavou.

Letenský tým remizoval v Plzni 2:2. Sparťané se ujali vedení 2:0, když se trefili během tří minut Václav Kadlec a Srdjan Plavšić, ale domácí srovnali díky dvěma gólům po rohových kopech, ze kterých se prosadili Řezník s Hořavou.
Do sparťanské sestavy se pro zápas v Plzni vrátil Martin Frýdek, jenž nahradil na levé straně obrany Bogdana Vatajelua. Josef Šural nastoupil opět s kapitánskou páskou.
Domácí se dostali do první šance zápasu, když po rohu hlavičkoval Hubník, ale trefil pouze prostor, kde stál připravený Florin Nita. Krátce poté se sparťané dočkali úvodního gólu.
Václav Kadlec přihrál ze středu hřiště Josefu Šuralovi, jenž mu předložil centrem míč před branku a Václav v pádu poslal Spartu do vedení 1:0!
Jen o tři minuty později to bylo již o dvě branky. Plavšić rychle doběhl míč na levé straně a snažil se centrem najít Šurala, ale domácí Řezník vložil do jeho centru nohu a míč zapadl za Kozáčikova záda – 2:0!
Domácím se podařilo snížit na rozdíl jedné branky ve třicáté minutě, kdy si na centr po rohovém kopu naskočil Radim Řezník a přesnou hlavičkou nedal Nitovi šanci – 1:2 z pohledu domácích.
Do druhého poločasu přišel na hřiště v domácím dresu Marek Bakoš, sparťané ke změně nesáhli. Sedm minut po změně stran se dočkali domácí vyrovnání, když využili opět rohový kop. Tentokrát centroval Zeman a hlavou se prosadil Tomáš Hořava, jenž měl dostatek prostoru umístit svou hlavičku – 2:2.
S příchodem Bakoše přibylo ve druhém poločase hodně soubojů a hra byla často zastavena kvůli faulům na obou stranách.
Sparťané se ale dostali do zajímavé situace v 68. minutě, kdy Stanciu zrychlil hru kolmicí na Kadlece, po jeho centru propadl míč ke Kangovi, po jehož přihrávce střílel Stanciu, ale branku těsně minul.
Závěrečných patnáct dvacet minut nenabídlo divákům šance ani na jedné straně. Oba týmy se snažily především nakopávat míče a dostávat se před branku soupeře centry, ale obrany obou týmů pracovaly zodpovědně, případně se hráči o dobré příležitosti připravili vlastními nepřesnostmi.
Vítěznou trefu nedokázal vstřelit ani jeden tým a utkání skončilo remízou 2:2.
FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 2:2 (1:2)
Branky: 30. Řezník, 52. Hořava - 9. V. Kadlec, 12. Plavšić. ŽK: Krmenčík, Řezník, Hubník - Štetina, Frýdek, Nita, Hovorka. Rozhodčí: Zbyněk Proske - Jan Paták, Jaroslav Kubr. Diváci: 11623.
Plzeň: Kozáčik - Havel, Hubník, Řezník, Limberský - Hořava, Hrošovský – Petržela (28. Zeman), Kolář (46. Bakoš), Kopic – Krmenčík (76. Chorý).
Sparta: Nita - Zahustel, Hovorka, Štetina, Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec (74. Biabiany), Stanciu, Kanga, Plavšić (90. Sáček) – Šural (87. Lafata).