ReportážeMuži A

Důležitá výhra nad Jabloncem

Sparťanští fotbalisté zvládli vítězně důležitý zápas s Jabloncem. Tým ze severu Čech byl před vzájemným zápasem o bod před Spartou, sparťané se díky výhře 2:0 posunují před svého soupeře. O góly se postarali Nicolae Stanciu a Václav Kadlec.

Sparťanští fotbalisté zvládli vítězně důležitý zápas s Jabloncem. Tým ze severu Čech byl před vzájemným zápasem o bod před Spartou, sparťané se díky výhře 2:0 posunují před svého soupeře. O góly se postarali Nicolae Stanciu a Václav Kadlec.
Ve sparťanské základní sestavě oproti poslednímu utkání v Plzni chyběl David Hovorka, jenž měl trest za čtyři žluté karty. Jeho místa ve stoperské dvojici s Lukášem Štetinou zaujal Semih Kaya. Dalších změn základní jedenáctka letenského týmu nedoznala. Jablonci se do sestavy naopak vrátil například Michal Trávník.
Do první střelecké příležitosti zápasu se dostal Guélor Kanga, který střílel zpoza vápna, ale jeho pokus skončil vedle branky. Sparťané byli od úvodní minuty velice aktivní a v prvních deseti minutách nepustili Jablonec téměř na svou polovinu.
Poté se ale hosté dostali na dostřel sparťanské branky, ovšem střely Jovoviće a Masopusta chytil bez problémů Florin Nita.
Po hluché pasáži a řadě nepřesností z obou stran se nakonec sparťané dočkali po půl hodině hry prvního gólu. Po faulu na Plavšiće si míč k přímému kopu postavil Nicolae Stanciu a krásnou střelou i s pomocí břevna poslal míč do sítě – 1:0!
Do konce poločasu se ani jeden z týmů do vyložené šance nedostal a první poločas tak skončil vedením letenského mužstva.
Po změně stran se dostali jako první do nadějné pozici hosté, když rozhodčí neposoudil zákrok na Stancia jako faul a soupeř šel do rychlého protiútoku čtyři na tři. Svou akci ale jablonečtí vyřešili špatně a po nepřesné finální přihrávce se vůbec nedostali do zakončení.
Po hodině hr nejprve rozhodčí nařídil pokutový kop pro Spartu, který ale následně odvolal kvůli dříve signalizovanému ofsajdu. Krátce poté se ale sparťanský stadion radoval z druhé branky. Po centru Plavšiće nejprve trefil Kulhánek hlavou břevno, míč se poté odrazil k Václavu Kadlecovi, jenž propálil míč do sítě - 2:0!
V dalším průběhu hry se dostal do šance například Josef Šural, jenž zakončoval po střele Štetiny a špatném zákroku brankáře Hrubého, ale obránce míč vykopl z brankové čáry.
Deset minut před koncem se dostali do šance i hosté, když se za obranu dostal Masopust, ale jeho střela i díky teči skončila na tyči sparťanské branky a skóre se tak neměnilo. Sparťané se tak díky výhře posunuli před jablonecký tým.
AC Sparta Praha – FK Jablonec 2:0 (1:0)
Branky: 33. Stanciu, 61. V. Kadlec. ŽK: Plavšić, Kanga – Holeš, Kubista, Zelený. Rozhodčí: Karel Hrubeš - Tomáš Mokrusch, Zdeněk Arnošt. Diváci: 12 289.
Sparta: Nita - Zahustel, Kaya, Štetina, Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec (73. Sáček), Stanciu (84. Vatajelu), Kanga, Plavšić – Šural (89. Lafata).
Jablonec: Jablonec: Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Zelený - Masopust, Kubista, Trávník (83. Považanec), Jovović (68. Hübschman) – Chramosta (67. Hanousek), Doležal.