ReportážeU-19

Vítězný začátek

Devatenáctka porazila Pardubice 3:0

Devatenáctka nastoupila k prvnímu ligovému utkání proti Pardubicím, které v loňském ročníku dvakrát porazila (1:0, 2:0). Výhru si odváží i nyní, když se v prvním poločase prosadil Hapal a ve druhé části přidali po brance Hložek s Patrákem. Sparta zvítězila 3:0 a připsala si premiérové body do tabulky.
V prvním poločase viděli přihlížející vyrovnanou hru, ale bez vyložených příležitostí. Skóre otevřel až ve 41. minutě Hapal, který se prosadil z trestného kopu.
Ve druhé části již byla Sparta lepším mužstvem. Oproti domácím Pardubicím byli sparťané aktivnější a dokázali si vytvořit několik šancí, kterým chyběla jen lepší finální fáze. Nakonec svěřenci trenéra Ericha Brabce přidali dvě branky v závěrečných deseti minutách. V 80. minutě navýšil vedení Hložek a o pět minut později upravil na konečných 3:0 hlavičkou Patrák.
Devatenáctka porazila v úvodním zápase Celostátní ligy U19 Pardubice 3:0. V příštím kole v sobotu 18. srpna se sparťané střetnou na Strahově s SK Dynamem České Budějovice. Utkání začíná v 11:00.
FK Pardubice U19 – AC Sparta Praha U19 0:3 (0:1)
Branky: 41. Hapal, 80. Hložek, 85. Patrák. ŽK: Suchochleb, Hofman. Rozhodčí: Vít – Dujsík, Šob. Počet diváků: 120 diváků.
Pardubice: Horníček – Suchochleb, Sychra (75.Hyxa), Gočaltovský, Žahourek (84. Malinský), Řehák (80. Formáček), Sytko, Pekárek, Hofman, Kubart, Špatenka.
Sparta: Pecháček – Čejka (68. Prokopec), Alexandr, Štětina, Šnajdr, Ryneš, Hložek, Šimáček, Hapal (46. Szewieczek, Patrák, Bláha (86. Vokřínek).