Čtyři góly Dynamu

Sedmnáctka porazila České Budějovice 4:0

Svěřenci trenéra Petra Janouška potvrdili dobrou formu na úvod ligového ročníku. Po vysoké výhře v prvním kole proti Pardubicím nasázeli čtyři branky i Českým Budějovicím a zvítězili jasně 4:0. Po dvou gólech vstřelili Žížala a Schánělec.
 Sparťanům skvěle vyšel první poločas, kdy se třikrát prosadili a ani jednou neinkasovali. Již ve 13. minutě poslal Spartu do vedení Žížala. Další dva zásahy přidal v rozmezí sedmi minut Schánělec.
Druhý poločas už nebyl natolik kvalitní jako první. Sparťanská mezihra postrádala lehkost a klid. Zároveň se zhoršila efektivita zakončení. Z vyložených šancí se podařilo proměnit pouze jedinou. Ve 48. minutě navýšil náskok Žižala, pro kterého to byla již pátá branka v ligovém ročníku.
Brankář Tůma nakonec nemusel ani jednou lovit míč z vlastní sítě a Sparta porazila Dynamo České Budějovice 4:0.
AC Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice 4:0 (3:0)
Branky: 13. a 48. Žížala, 29. a 36. Schánělec. Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Radina. Počet diváků: 150 diváků.
Sparta: Tůma – Rydval, Krajinský, Lukavský (81. Novák), Suchomel, Karabec (64. Peřina), Žížala (68. Dukay), Holoubek, Dolejš, Šilhart (57. Borkovec), Schánělec (57. Vacek).
Dynamo: Lerch – Waník, Hudeček, Bízek, Schönbauer (71. Pineau), Kousal (64. Hájek), Česák, Polanský, Ondráček (68. Mischnik), Bečvář (71. Vojík), Vítovec.