Přesvědčivá výhra nad Duklou

Sedmnáctka porazila Duklu 4:0

Utkání třetího kola Celostátní ligy dorostu U17 nabídlo zápas, ve kterém Sparta musela dobývat branku Dukly. Sparťané se do poločasu ujali vedení 2:0 zásluhou Žížaly a Sejka. V druhé části navýšil vedení opět Sejk a čtvrtou branku vstřelil Holoubek. Sedmnáctka porazila Duklu 4:0.
Na svěřence trenéra Petra Janouška čekal nelehký úkol. Již od úvodních minut museli překonávat dobře zajištěnou obranu Dukly. Defenziva domácích odolávala přes půl hodiny, než se ji podařilo překonat Žížalovi – 0:1.
Sparťanům si ještě v prvním poločase vytvořili dvoubrankový náskok, když se ve 44. minutě poprvé v utkání prosadil Sejk – 0:2.
Oproti Dukle, která vystřídala o pauze čtyři hráče, nesáhl trenér Janoušek k žádné změně a dal důvěru stejné jedenáctce. Hráči se rychle odvděčili proměněním příležitostí. Nejdříve se v 51. minutě pověsil do vzduchu Sejk a přesnou hlavičkou rozvlnil síť za zády Bičiště – 0:3.
O tři minuty později se obranou Dukly protáhl Holoubek a od penaltového puntíku propálil gólmana domácích – 0:4.
Hráči v rudých dresech měli dál převahu, ale nepodařilo se jim již proměnit některou z nadějných příležitostí. Sparta porazila Duklu jednoznačně 4:0.
V příštím kole přicestuje na Strahov osmý tým tabulky – Hradec Králové. Se soupeřem z východu Čech se sedmnáctka utká v sobotu 1. září od 13:15.
FK Dukla Praha U17 – AC Sparta Praha U17 0:4 (0:2)
Branky: 32. Žížala, 44. a 51. Sejk, 54. Holoubek. Rozhodčí: Opočenský – Petřík, Maiello. Počet diváků: 40 diváků.
Dukla: Bičiště – Hudec (46. Kozojed), Šebrle, Hypius, Helík, Terentiev (46. Mejdr), Mareš (46. Chalupa), Šátek, Noll (77. Novotný), Kočí (46. Křenek), Uhlíř.
Sparta: Tůma – Rydval, Vitík, Lukavský (66. Peřina), Suchomel (66. Borkovec), Karabec (51. Šilhart), Gedeon (55. Sinu), Žížala (66. Schánělec), Holoubek, Dolejš, Sejk.