První jarní prohra

Sparťané po domácí výhře nad Jabloncem cestovali k šestadvacátému kole do Ostravy, kde je hostil Baník. Domácí tým vyhrál 3:2 po vítězném gólu Milana Baroše.

Sparťané po domácí výhře nad Jabloncem cestovali k šestadvacátému kole do Ostravy, kde je hostil Baník. Letenský tým dokázal během zápasu dvakrát srovnat, když na góly Šindeláře a Hlinky odpověděli Kanga s Václavem Kadlecem. Po gólu Baroše čtyři minuty před koncem ale nakonec nezískali po prohře 2:3 ani jeden bod.
Trenéři poslali na hřiště od úvodní minuty stejnou základní jedenáctku jako proti Jablonci. Pouze na střídačku se vrátil David Hovorka, jenž minulý týden nemohl hrát kvůli čtyřem žlutým kartám.
Během prvních pět minut zápasu se sparťané dostali hned k dvěma slibným příležitostem. Nejprve si zaběhl za obranu Josef Šural po dlouhém autu Martina Frýdka, ale po kličce obránci vystřelil k přední tyči slabě a Laštůvka míč vyrazil. Následně byl faulován Srdjan Plavšić kousek od rohového praporku, Nicolae Stanciu vystřelil kolem zdi rovnou k přední tyči, ale Laštůvka jeho pokus na poslední chvíli v pádu vyrazil.
Domácí se dostali do první příležitosti v jedenácté minutě, kdy se po postupné kombinaci a narážečkách dostal ke střele Martin Fillo, ale trefil pouze obránce a míč se následně odrazil vedle branky od Baroše.
Domácí byli blízko úvodnímu gólu v devatenácté minutě, kdy se po rohu opřel do míče Marek Hlinka, ale Josef Šural naštěstí pro Spartu vyhlavičkoval míč nad břevno.
Krátce poté se ale domácí ujali vedení. Fillo byl faulován Frýdkem, k přímému kopu se postavil De Azevedo a centrem našel na přední tyči Šindeláře, který prostřelil Nitu.
O šest minut později bylo srovnáno. Srdjan Plavšić se protáhl po levé straně až do pokutového území, kde si hodil míč kolem obránce, jenž ho fauloval a rozhodčí nařídil penaltu. Tu proměnil bez problémů Guélor Kanga a srovnal na 1:1.
Do druhého poločasu už nenastoupil Semih Kaya, který nemohl pokračovat ze zdravotních důvodů, a tak jeho místo zaujal David Hovorka.
Šest minut po přestávce se domácí tým dokázal vrátit zpět do vedení, když rozhodčí po vzájemné domluvě nařídili přímý kop těsně za vápnem a Marek Hlinka poslal míč kolem zdi na stranu Florina Nity, který ale zamířil na druhou stranu branku – 2:1.
Sparťané ale i podruhé dokázali reagovat a vyrovnat po necelých deseti minutách. V šedesáté minutě se totiž k míči dostal před vápnem Josef Šural, jenž ho prodloužil za sebe, obránce nedokázal míč odkopnout a Václav Kadlec prostřelil Laštůvku – 2:2.
Čtyři minuty před koncem se nakonec domácí hráči dočkali třetího, vítězného gólu. Po centru zpoza vápna si v pokutovém území našel nejlepší pozici Milan Baroš a hlavou usměrnil míč do sítě – 3:2 pro Baník.
Sparťané se v následujících minutách už potřetí prosadit nedokázali a zaznamenali první jarní prohru.
FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 3:2 (1:1)
Góly: 22. Šindelář, 51. Hlinka, 86. Baroš – 28. Kanga z pen., 60. V. Kadlec. ŽK: Šindelář, Breda, Hlinka - Kulhánek, Štetina, Hovorka. Rozhodčí: Marek – Pelikán, Horák. Diváci: 15020.
Baník Ostrava: Laštůvka - Breda, Azackij, Šindelář, Fleišman (67. Granečný) - De Azevedo, Hrubý, Hlinka, Fillo – Baroš (89. Psyche), Poznar (72. Diop)
Sparta: Nita - Zahustel, Kaya (46. Hovorka), Štetina, Frýdek - Kulhánek - V. Kadlec, Stanciu (59. Ben Chaim), Kanga, Plavšić (85. Vatajelu) - Šural.