NovinkyU-17

Sedmá výhra

Sedmnáctka porazila Zlín 4:1

Sparťané nastoupili v sobotu k utkání sedmého kola I. Celostátní ligy U17 proti FC Fastav Zlín. Svěřenci trenéra Petra Janouška chtěli co nejdříve zapomenout na porážku v Olomouci a vrátit se na vítěznou vlnu. Podařilo se. Sedmnáctka porazila Zlín 4:1 a připsala si sedmou výhru v sezóně.
Sparta začala velmi aktivně a pravidelně si vytvářela dobré příležitosti. První z nich dokázal využít ve 22. minutě Šilhart. Za dalších čtrnáct minut navýšil vedení Sejk. Sparťané při ofenzivním snažení nezapomínali bránit a i díky poctivé práci v defenzivě se Zlín nedokázal prosadit.
Domácí zkonsolidovali o poločasové pauze všechny síly a velmi dobře vstoupili do druhých čtyřiceti pěti minut. Hned z kraje snížili zásluhou Číže.
Sparťanská hra potřebovala oživit a tak lavička sáhla ke střídáním. Noví hráči na ploše navázali na výkon základní jedenáctky z prvního poločasu a kontrolovali hru. Výsledkem byly dvě vstřelené branky Schánělce ze závěru zápasu.
V příštím kole přivítá Sparta na Strahově Mladou Boleslav, a to v sobotu 29. září od 13:15.
FC Fastav Zlín U17 – AC Sparta Praha U17 1:2 (0:2)
Branky: 48. Číž – 22. Šilhart, 36. Sejk, 86 a 90. Schánělec. ŽK: Karabec - Sejk. Rozhodčí: Kulička - Lakomý, Vlk. Počet diváků: 50 diváků.
Zlín: Slezák – Maliňák, Sovák (70. Jadrníček), Tkáč, Bobčík, Lehký, Jura, Marek, Číž, Chrudina, Löbb.
Sparta: Tůma – Rydval, Lukavský (70. Gedeon), Karabec (59. Holoubek), Žížala (59. Schánělec), Freisinger, Borkovec, Klimenda, Dolejš, Šilhart, Sejk (82. Dukay).