Příděl Mladé Boleslavi

Sedmnáctka porazila Mladou Boleslav 7:1

V rámci 8. kola I. Celostátní ligy dorostu U17 přicestovala na Strahov Mladá Boleslav. Sparťané se gólově prosadili již v první půli, po které vedli již 2:0. Druhý poločas byl na branky mnohem bohatší a Sparta nakonec zvítězila vysoko 7:1.
Svěřenci trenéra Petra Janouška začali zápas aktivně, ale vypracovaným příležitostem chyběla lepší finální fáze. Dlouhých 26. minut trvalo neúspěšné obléhání Šebestovy branky. Na roh z levé strany si naběhl stoper Dolejš a tvrdou hlavičkou pod břevno poslal Spartu do vedení – 1:0.
Navýšení vedení přišlo ve 37. minutě, kdy z hranice šestnáctky vystřelil Šilhart a skákavou střelou překonal Šebestu – 2:0.
Lavička Sparty provedla o pauze dvě změny. Ze hry stáhla Sejka se Šilhartem a jejich místo zaujali Holoubek se Schánělcem. Dorostencům se ve druhém poločase dařilo proměňovat příležitosti a přidali pět branek. Brankář Tůma neudržel čisté konto, protože v 72. minutě se za Mladou Boleslav prosadil Snížek.
Sparťanskými střelci byli v druhé půli Žížala, Schánělec, dva zásahy si připsal Karabec a na konečných 7:1 upravil v závěru Dukay. Pro sedmnáctku je to osmá výhra z devíti zápasů.
V příštím kole čeká Spartu Vysočina Jihlava. Utkání v Jihlavě se odehraje v sobotu 6. října od 13:15.
AC Sparta Praha U17 – FK Mladá Boleslav U17 7:1 (2:0)
Branky: 26. Dolejš, 37. Šilhart, 50. Žížala, 61. Schánělec, 63. a 76. Karabec, 87. Dukay – 72. Snížek. ŽK: Sejk – Novotný. Rozhodčí: Machýček – Koval, Cichra. Počet diváků: 30 diváků.
Sparta: Tůma – Rydval, Lukavský (63. Gedeon), Karabec, Žížala (63. Dukay), Freisinger, Borkovec (78. Klimenda), Vitík, Dolejš, Šilhart (46. Holoubek), Sejk (46. Schánělec).
Mladá Boleslav: Šebesta – Vlk, Petr, Pešta (66. Rulc), Snížek, Nykodým, Coňk, Kadlec (46. Svoboda), Prajs, Novotný (60. Šára), Pechanec.